Trwa ładowanie...

Android musi "mulić"? Nie musi, ale muli...

Pamiętacie długą analizę stażysty z Google'a, która "wykazywała", że z uwagi na umieszczenie modułu interfejsu w wątku bez najwyższego priorytetu, Android już zawsze będzie wolny? Wielu programistów stwierdziło, że rewelacje Munna to stek bzdur.

Share
Android musi "mulić"? Nie musi, ale muli...
Źródło: chip.pl
d28zgf9

Gdyby Munn miał rację, okazałoby się, że Android już zawsze będzie lagującym, powolnym systemem, nie mogąc konkurować na tym polu z iOS-em czy Windows Phone'em. Nawet po wpakowaniu w telefon ośmiu rdzeni. Pisaliśmy o tym tutaj. Niektórzy eksperci mają jednak inne zdanie od stażysty. Przyznają, że Android to faktycznie powolny system i nie są w stanie wskazać konkretnej przyczyny. Problemem nie jest jednak to, co pisał Munn.

Matthew Chaboud z firmy Avid sugeruje, że wszystko zależy od jakości kodu samej aplikacji i że wątkowanie w Androidzie można wykorzystać na swoją korzyść. Trzeba tylko potrafić. Bob Lee z ekipy pracującej nad Androidem dodaje, że Munn nie wskazał w kodzie Androida żadnych konkretnych przykładów na swoją teorię. Z kolei Jay Freeman, współtwórca Cydii wskazuje, że problemem nie jest priorytetyzacja wątków, bo zdarzenia powodujące blokowanie się Androida i tak występują w głównym, systemowym wątku. Brent Royal-Gordon, programista piszący dla iOS-a również wskazuje, że płynność aplikacji na iPhone'ie nie zależy od priorytetu wątków - wynika to z ciężkiej pracy programisty i bogactwa udostępnionych przez Apple'a API. Utrzymuje, że system Android i aplikacje dla niego są po prostu nie tyle źle zaprojektowane, a niechlujnie napisane.

Co o tym myślicie? Czy są na sali jacyś programiści?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Wyniki finansowe Apple'a wgniotły w ziemię... wszystkich"

d28zgf9

Podziel się opinią

Share
d28zgf9
d28zgf9
Więcej tematów