Trwa ładowanie...
d2fz6r8
CHIP

Android ma olbrzymi problem ze złośliwym oprogramowaniem

Jak przyznaje Google, nawet w tej chwili około pięć milionów urządzeń z oficjalną, google’owską wersją Androida jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Android ma olbrzymi problem ze złośliwym oprogramowaniem
(chip.pl)
d2fz6r8

Google podczas konferencji I/O 2014 podało wiele statystyk, dowodzących gigantycznej popularności linuxowego Androida. Czy wiedzieliście, że użytkownicy tego telefonu w sumie sprawdzają powiadomienia 100 miliardów razy dziennie? Że każdego dnia wykonują 93 miliony selfików? I że Android ma miliard aktywnych użytkowników? Niestety, ta popularność ma też swoja cenę, co przyznaje sam Google. Chodzi tu o zainteresowanie tą platformą ze strony cyberprzestępców.

Jak twierdzi Google, 0,5 procent użytkowników tego systemu operacyjnego ma problemy związane ze złośliwym oprogramowaniem. Pół procent wydaje się bardzo niewielką częścią, ale biorąc pod uwagę, że owa platforma ma ponad miliard użytkowników, mówimy tu o pięciu milionach osób. A przypominamy, że mówimy tu o szacunkach Google, twórców Androida.

Google zapewnił, że ciężko pracuje nad tym, by aktualizacje łatające luki bezpieczeństwa trafiały do jak największej ilości osób.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak prezentuje się Motorola Moto 360

d2fz6r8

Podziel się opinią

Share
d2fz6r8
d2fz6r8
Więcej tematów