Trwa ładowanie...
d3xy4ep

Android 7 niewidoczny, najpopularniejszy cały czas jest KitKat

Najnowsze statystyki Google jeśli chodzi o dystrybucję systemu operacyjnego Android są bezlitosne dla najnowszego dzieła Google’a. Pośród urządzeń na całym świecie nie ma nawet śladu Nougata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
android nougat
android nougat (chip.pl)
d3xy4ep

Najnowsze, szczegółowe statystyki dotyczące dystrybucji różnych wersji systemu operacyjnego Android nie są zaskoczeniem. Pomimo, że najnowsza wersja Androida zaczęła już trafiać na najnowsze urządzenia mobilne, to cały czas jest ich zbyt mało, aby zostały odnotowane na wykresie. Android publikuje bowiem dane, które przekroczą wartość 0.1 proc. udziału w rynku.

statystyki androida (fot. Google.com)
Podziel się

Pozostałe wersje Androida mają się świetnie. Okazuje się, że cały czas największym graczem jest Lollipop (Android 5.0 i 5.1), który trafił aż na 3. proc. urządzeń mobilnych. Zaskakująco dobrze wypadł KitKat (Android 4.4) z wynikiem na poziomie 27,7 proc. Trzeci na liście jest zaś Marshmallow. Do niedawna najnowsza wersja systemu Google’a uzbierała w sumie 18,7 proc. telefonów i tabletów. Największym zaskoczeniem pozostaje cały czas obecność na liście Froyo (Android 2.2).

d3xy4ep

Google, przy okazji publikacji statystyk Androida, pokazał również jakiej wielkości ekrany są najbardziej popularne wśród użytkowników ich systemu operacyjnego. Niestety deweloperzy Androida nigdy w swoich statystykach nie przedstawiali wartości liczbowych przekątnej używanych urządzeń, ograniczając się jedynie do określenia rozmiarów _ mały, normalny, duży i największy _. Podział urządzeń ze względu na rozmiar pozostawiają odczytującym statystyki.

Możemy więc śmiało wnioskować, że przymiotnikiem _ największe _ zostały określone tablety, których udział został określony na 3,9 proc. wszystkich urządzeń działających z systemem Google’a. Jeśli chodzi o telefony, to najwięcej jest tych z _ normalnym _ ekranem, bo aż 87,1 proc. Najmniej zaś tych z _ dużym _ wyświetlaczem - 1,6 proc.

Android 7 Nougat zapewne pojawi się przy okazji następnej publikacji statystyk systemu Google’a. W tym czasie możecie podzielić się z nami, jaką wersję Androida używacie.

LOP

d3xy4ep

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3xy4ep

d3xy4ep