Analitycy twierdzą, że iPhone na rynku mobilnego Internetu wyprzedza konkurencję o kilka lat

Analitycy twierdzą, że iPhone na rynku mobilnego Internetu wyprzedza konkurencję o kilka lat
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

21.12.2009 09:46, aktual.: 21.12.2009 10:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Morgan Stanley, zajmująca się analizowaniem rynku Internetu mobilnego, opublikowała nowe wyniki badań, które wskazują na olbrzymi rozwój do jakiego przyczyniło się Apple i iPhone oraz na wiodącą pozycję w tej dziedzinie koncernu z Cupertino.

Według Morgan Stanley Apple zdobyło “pole position”. w wyścigu do dominacji na rynku Internetu mobilnego, który ma być dla pierwszej dekady XXI wieku tym, czym Internet na komputerach typu desktop był dla ostatniej dekady wieku XX.

Analityczka Morgan Stanley –. Katy Huberty twierdzi, że obecna pozycja iPhone’a i olbrzymia baza aplikacji daje Apple przewagę “dwóch lub trzech lat”, w stosunku do konkurencji. Huberty upatruje również w bardzo szybkim rozwoju iPhone’a, w jego wczesnym stadium istnienia, potencjał do ciągłego przodowania na tym szybko rozwijającym się rynku. Analityczka dostrzegła również fakt, że iPhone zmienił naturę urządzenia określanego potocznie mianem smartphone.

Obraz
© (fot. iPhoneBlog.pl)

Ogromne ilości danych przesyłanych przez użytkowników iPhone’a zrewolucjonizowały rynek mobilnego Internetu i są motorem napędowym kolejnych innowacji i rozwoju w tej dziedzinie, pomimo niewielekiego udziału w globalnym rynku smartfonów. Według badań do iPhone’a należy zaledwie 17% rynku globalnego, ale jego udział w kategorii wykorzystywania mobilnych aplikacji wynosi 50%, a biorąc pod uwagę mobilne przeglądanie Internetu, to iPhone odpowiada za 65% tego typu czynności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także