Amica zwiększa moce produkcyjne - nowa, energooszczędna hala

Amica zwiększa moce produkcyjne - nowa, energooszczędna hala

Amica zwiększa moce produkcyjne - nowa, energooszczędna hala
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.04.2015 16:09

Amica Wronki S.A. oddała do użytku nową halę produkcyjno-magazynową w swojej fabryce we Wronkach, w której docelowo stanie 8 nowoczesnych linii montażowych. Nowa inwestycja ma pozwolić na wzrost mocy produkcyjnych do 1,6 mln sztuk kuchni i piekarników w ciągu roku.

  1. milionów złotych, 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i ponad 200 nowych miejsc pracy – to liczby określające w skrócie skalę inwestycji realizowanej przez Amikę. Całość inwestycji, której koniec zaplanowano na 2018 r., realizowana jest w kilku etapach. Pierwszy to rozbudowa powierzchni produkcyjnej, kolejny to powiększenie istniejącej powierzchni magazynowej oraz doposażenie i modernizacja obecnego parku maszynowego. Nowo wybudowana hala na początek będzie pełniła rolę hali produkcyjno-magazynowej, gdzie będą magazynowane wyroby gotowe. Równolegle zostanie uruchomiona w tym miejscu automatyczna linia produkcji rur gazowych i montaż podzespołów. Docelowo w hali zostanie zainstalowanych 8 nowoczesnych linii montażowych, dzięki którym zostaną zwiększone moce produkcyjne sprzętu grzejnego.

Budowa hali kosztowała Amikę 1. mln złotych. Na zautomatyzowane gniazdo produkcji rur gazowych przeznaczono kolejne 3 mln. Następne planowane wydatki związane są ze zwiększeniem we Wronkach poziomu produkcji do 1,6 mln szt./rok, a co się z tym wiąże z zakupem odpowiedniej technologii. Firma planuje inwestycję na ten cel na łączną kwotę ponad 50 mln złotych do roku 2016. Dalsze wydatki, związane z rozwojem sfery produkcyjnej, technologicznej i infrastrukturalnej, przewidziane na lata 2017-2018 szacowane są na kolejne dziesiątki milionów złotych.

Jedna z najnowocześniejszych hal produkcyjnych w Polsce

W nowej hali fabryki we Wronkach zastosowano energooszczędny system zarządzania zużyciem energii elektrycznej. Instalacja nowoczesnego, energooszczędnego systemu przekłada się na nawet 30-procentowe zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Halę wyposażono ponadto w zaawansowane systemy antypożarowe i oddymiania. Inżynierowie zadbali też o możliwości rozwoju hali –. konstrukcja budynku pozwala na wprowadzenie drugiej kondygnacji, która może zostać wykorzystana jako przestrzeń dla nowych wydziałów produkcyjnych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)