Trwa ładowanie...
d3xh60r

Amerykańskie społeczeństwo chce być... szpiegowane!

Według ankiety przeprowadzonej przez Associated Press oraz AP-NORC (NORC Center for Public Affairs Research) większość Amerykanów jest za podsłuchiwaniem przez władze bez nakazu.
Share
Amerykańskie społeczeństwo chce być... szpiegowane!
Źródło: tvnewsbadge / flickr.com / CC
d3xh60r

Według ankiety przeprowadzonej przez Associated Press oraz AP-NORC (NORC Center for Public Affairs Research) większość Amerykanów jest... za podsłuchiwaniem przez władze bez nakazu.

Według ankiety 56 proc. Amerykanów popiera aktualne działania służb amerykańskich, a więc podsłuchiwanie obywateli bez nakazu sądowego, "dla ich bezpieczeństwa". Tylko 28 proc. zdecydowanie opowiedziało się przeciwko takiej działalności.

Co ciekawe, zarówno Republikanie (67 proc.) jak i Demokraci (55 proc.) popierają inwigilacje obywateli. 40 proc. osób o braku sprecyzowanych poglądów politycznych popiera tego typu podsłuchy. Jakby tego było mało, co trzeci Amerykanin w wieku niższym niż 30 lat deklaruje swoje poparcie.

d3xh60r

Może to mieć związek z coraz większymi obawami przed terrorystami. Według tej samej ankiety, 60 proc. Amerykanów poważnie obawia się że ich rodzina może stać się ofiarami zamachu (dwa lata temu 30 proc.). 82 proc. uważa, że Święta Bożego Narodzenia nie powinny być zakazane, tak jak praktykowanie religii chrześcijańskiej. Za wolnością wyznania dla Muzułmanów opowiedziało się tylko 61 proc. ankietowanych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Babypod...

d3xh60r

Podziel się opinią

Share
d3xh60r
d3xh60r
Więcej tematów