Trwa ładowanie...
dqp21xg

Amerykańska armia sprzedaje eksperymentalny okręt wojenny!

Okręt HSV SeaSlice to eksperymentalna konstrukcja zaprojektowana przez firmę Lockheed Martin na zamówienie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Statek, którego budowa kosztowała ponad 15 milionów dolarów można kupić za jedyne 180 000 USD. Świetna okazja, prawda?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańska armia sprzedaje eksperymentalny okręt wojenny!
(US Navy)
dqp21xg

Sea Slice bazuje na koncepcji SWATH (Small Water Plane Area Twin Hull), która minimalizuje powierzchnię, którą statek styka się z powierzchnią wody, stabilizując tym samym całą konstrukcję przy dużych prędkościach. Dzięki tej technologii SeaSlice na wzburzonym morzu może osiągnąć prędkość 3. węzłów, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli nad zachowaniem statku.

Według US Navy, konstrukcja opierająca się na czterech zatopionych kadłubach redukuje fale i opór, pozwalając swobodnie manewrować przy wyższych prędkościach. Lockheed Martin deklaruje, że jego projekt jest znacznie bardziej wydajny od tradycyjnych jednostek jednokadłubowych, a także katamaranów, co jest bardzo pożądane przy różnych wojskowych misjach. Całość ma 3. m długości, 16,7 m szerokości, waży 180 ton, a napędzana jest dwoma silnikami o łącznej mocy 3480 KM. Kupujący nie ma co jednak liczyć, że wraz z okrętem dostanie uzbrojenie, które miały stanowić systemy Millennium Gun oraz NetFires System.

Jeśli chcesz kupić SeaSlice musisz się pośpieszyć. Amerykańskie media donoszą, że zainteresowanie eksperymentalnym okrętem jest całkiem spore.

dqp21xg

Jarosław Babraj

dqp21xg

Podziel się opinią

Share
dqp21xg
dqp21xg
Więcej tematów