AMD Fusion: nowe informacje o procesorze ze zintegrowaną grafiką

AMD Fusion: nowe informacje o procesorze ze zintegrowaną grafiką

06.08.2008 10:30, aktual.: 06.08.2008 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AMD pilnie strzeże tajemnic projektu Fusion - układu integrującego procesor główny i procesor graficzny. Tymczasem pojawiają się pogłoski, że Fusion ma być wykonany w 40 nanometrowym procesie technologicznym przez firmę TSMC ( Taiwan Semiconductor Manufacturing Company ).

Advanced Micro Devices potwierdziło swego czasu, że projekt Fusion był jednym z głównych powodów przejęcia firmy ATI. Prace nad Fusion trwają już od roku.

Co jeszcze wiadomo o układzie Fusion? Pierwsza hybryda procesora z chipem graficznym rozwijana jest pod nazwą kodową Shrike i zbudowana będzie z dwurdzeniowego Phenoma oraz niskobudżetowej wersji układu ATI RV800, który zgodny będzie z bibliotekami Microsoftu DirectX 10.1. To dobra wiadomość, gdyż Shrike miał wcześniej bazować na procesorze dual-core Puma i starszym rdzeniu graficznym - ATI RV710. Układ ma być na początku wykonywany w procesie technologicznym40 nm, z czasem firma ma zamiar przejść na 32 nm.

Kiedy można spodziewać się premiery nowych układów w sklepach? Tego niestety niewiadomo. Z pewnością jednak nie nastąpi to wcześniej, niż w drugiej połowie 2009 lub na początku 2010 roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)