Trwa ładowanie...
ycipk-29ohhs
Informacja prasowa
Wiadomości

Amazon. Program konferencji Innovation@Amazon: Amazon Alexa, Amazon Web Services i inne

Zbliża się jedno z największych wydarzeń dla programistów i deweloperów w Polsce – konferencja Innovation@Amazon. To już IV edycja spotkania profesjonalistów z sektora IT i wszystkich fanów nowych technologii. Co przygotował Amazon w tym roku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program konferencji Innovation@Amazon
Program konferencji Innovation@Amazon (iStock.com)
ycipk-29ohhs

28 września specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych rozwiązaniach nad jakimi obecnie pracują. W programie pojawiły się już zapowiedzi wystąpień na temat: Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, Amazon Game Studios, Echo oraz Alexa.

Innovation@Amazon 2019 - co warto wiedzieć?

28 września Gdańsk ponownie stanie się polską stolicą innowacyjności. W budynku Teatru Szekspirowskiego wystąpią eksperci Amazon z różnych państw. Wśród prelegentów zobaczymy m.in. Stefano La Rovere, menadżera Europejskiego Departamentu Zaawansowanych Technologii, który odpowiada za opracowanie następnej generacji centrów logistyki e-commerce Amazon, czy Maxa Amordeluso z Alexa Skills Kit, odpowiedzialnego za rozwój możliwości Amazon Alexa i współpracę z deweloperami zewnętrznymi.

ycipk-29ohhs

Nie zabraknie również polskiego akcentu – swoje prelekcje poprowadzą Barbara Pogorzelska, kierująca zespołem Amazon Search na terenie UE oraz Tomasz Stachlewski, główny architekt systemów IT w Amazon Web Services.

Goście konferencji Innovation@Amazon będą mieli okazję poznać rozwiązania i technologie, które wykorzystywane są w różnych oddziałach Amazon. Amir Saffari opowie o rozwijaniu Alexy oraz o wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem w wielu językach oraz krajach. To właśnie w gdańskim Centrum Technologii inżynierowie oraz specjaliści z całego świata pracują nad udoskonalaniem asystenta głosowego Amazon Alexa.

Dla fanów systemów chmurowych Tomasz Stachlewski poprowadzi specjalny panel o tym jak zbudować od zera globalną aplikację internetową VOD, obejmującą Europę i Amerykę bez korzystania z pojedynczego serwera (architektura serverless).

Zobacz też: Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

ycipk-29ohhs

Innovation@Amazon 2019 - warsztaty dla programistów

W tym roku uczestnicy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać profesjonalne wskazówki, będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez ekspertów Amazon specjalnych warsztatach programistycznych skierowanych zarówno do początkujących, jak i doświadczonych programistów.

Każdy będzie miał do wyboru jeden z dwóch dostępnych paneli. Pierwszy z nich, poświęcony zostanie możliwościom jakie daje Alexa, a poprowadzi go Max Amordeluso. Natomiast w kolejnym warsztacie Giuseppe Porcelli pokaże, jak zbudować własną aplikację wykorzystujaca Machine Learning przy pomocy Amazon SageMaker, AWS Glue oraz Amazon API Gateway.

ycipk-29ohhs

Nieustannie poszukiwani są programiści, inżynierowie, naukowcy oraz lingwiści. Konferencja Innovation@Amazon to świetna okazja, aby poznać ekspertów Amazon Development Center w Gdańsku oraz dowiedzieć się więcej na temat innowacji wykorzystywanych w różnych działach firmy na całym świecie.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie będzie można śledzić na polskim koncie Amazon na Twitterze: @AmazonNewsPL oraz dedykowanej stronie konferencji na FB.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-29ohhs

ycipk-29ohhs
ycipk-29ohhs