Trwa ładowanie...
d1l3pbo
Informacja prasowa
Wiadomości

Amazon. Program konferencji Innovation@Amazon: Amazon Alexa, Amazon Web Services i inne

Zbliża się jedno z największych wydarzeń dla programistów i deweloperów w Polsce – konferencja Innovation@Amazon. To już IV edycja spotkania profesjonalistów z sektora IT i wszystkich fanów nowych technologii. Co przygotował Amazon w tym roku?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program konferencji Innovation@Amazon
Program konferencji Innovation@Amazon (iStock.com)
d1l3pbo

28 września specjaliści Amazon z całego świata podczas swoich prelekcji opowiedzą o najbardziej innowacyjnych i najciekawszych rozwiązaniach nad jakimi obecnie pracują. W programie pojawiły się już zapowiedzi wystąpień na temat: Amazon Web Services, Machine Learning, IoT, Amazon Game Studios, Echo oraz Alexa.

Innovation@Amazon 2019 - co warto wiedzieć?

28 września Gdańsk ponownie stanie się polską stolicą innowacyjności. W budynku Teatru Szekspirowskiego wystąpią eksperci Amazon z różnych państw. Wśród prelegentów zobaczymy m.in. Stefano La Rovere, menadżera Europejskiego Departamentu Zaawansowanych Technologii, który odpowiada za opracowanie następnej generacji centrów logistyki e-commerce Amazon, czy Maxa Amordeluso z Alexa Skills Kit, odpowiedzialnego za rozwój możliwości Amazon Alexa i współpracę z deweloperami zewnętrznymi.

d1l3pbo

Nie zabraknie również polskiego akcentu – swoje prelekcje poprowadzą Barbara Pogorzelska, kierująca zespołem Amazon Search na terenie UE oraz Tomasz Stachlewski, główny architekt systemów IT w Amazon Web Services.

Goście konferencji Innovation@Amazon będą mieli okazję poznać rozwiązania i technologie, które wykorzystywane są w różnych oddziałach Amazon. Amir Saffari opowie o rozwijaniu Alexy oraz o wyzwaniach związanych z funkcjonowaniem w wielu językach oraz krajach. To właśnie w gdańskim Centrum Technologii inżynierowie oraz specjaliści z całego świata pracują nad udoskonalaniem asystenta głosowego Amazon Alexa.

Dla fanów systemów chmurowych Tomasz Stachlewski poprowadzi specjalny panel o tym jak zbudować od zera globalną aplikację internetową VOD, obejmującą Europę i Amerykę bez korzystania z pojedynczego serwera (architektura serverless).

Zobacz też: Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

Innovation@Amazon 2019 - warsztaty dla programistów

W tym roku uczestnicy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i uzyskać profesjonalne wskazówki, będą mogli wziąć udział w prowadzonych przez ekspertów Amazon specjalnych warsztatach programistycznych skierowanych zarówno do początkujących, jak i doświadczonych programistów.

d1l3pbo

Każdy będzie miał do wyboru jeden z dwóch dostępnych paneli. Pierwszy z nich, poświęcony zostanie możliwościom jakie daje Alexa, a poprowadzi go Max Amordeluso. Natomiast w kolejnym warsztacie Giuseppe Porcelli pokaże, jak zbudować własną aplikację wykorzystujaca Machine Learning przy pomocy Amazon SageMaker, AWS Glue oraz Amazon API Gateway.

Nieustannie poszukiwani są programiści, inżynierowie, naukowcy oraz lingwiści. Konferencja Innovation@Amazon to świetna okazja, aby poznać ekspertów Amazon Development Center w Gdańsku oraz dowiedzieć się więcej na temat innowacji wykorzystywanych w różnych działach firmy na całym świecie.

Aby wziąć udział w konferencji wystarczy się zarejestrować na stronie internetowej. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie będzie można śledzić na polskim koncie Amazon na Twitterze: @AmazonNewsPL oraz dedykowanej stronie konferencji na FB.

d1l3pbo

Podziel się opinią

Share
d1l3pbo
d1l3pbo
Więcej tematów