Amazon, nie Google, przejmuje Twitcha!

Amazon, nie Google, przejmuje Twitcha!26.08.2014 13:54
Amazon, nie Google, przejmuje Twitcha!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Nie tak dawno temu media obiegła wiadomość, że Google, za pośrednictwem YouTube, chce za miliard dolarów kupić serwis Twitch. Teraz Wall Street Journal donosi, że Twitch i owszem, został kupiony, ale nie przez Mountain View, a przez Amazon.

Informacja ta, potwierdzona przez kierownictwo serwisu, jest dość zaskakująca, głównie dlatego, że popularny serwis streamingowy doskonale pasowałaby właśnie do ekosystemu Google. Dodatkowo serwis, który z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność (obecnie korzysta z niego 55 milionów użytkowników miesięcznie), musi cały czas rozwijać swoją infrastrukturę, a kto jak kto, ale Google wydawałoby się doskonałym partnerem w tej materii.

Tak się jednak nie stanie, a Twitch trafi po skrzydła Amazonu, który również dysponuje potężną infrastrukturą i coraz śmielej spogląda na rynki, które wcześniej wydawały się być w całości opanowane przez konkurencję. Możliwe więc, że w planach Amazonu Twitch stanie się czymś więcej, niż tylko serwisem pozwalającym na strumieniowanie nagrań z gier. Taki ruch byłby całkiem logiczny – kierowana przez Jeffa Bezosa firma już teraz dysponuje własnym urządzeniem telewizyjnym o nazwie Fire TV, Amazon Game Studios zapowiada tworzenie własnych gier, a Twitch jest marką doskonale znaną wielu graczom. Możliwe więc, że serwis kupiony za miliard dolarów ma stać się wehikułem, dzięki któremu Amazon będzie promował inne swoje produkty.

Jak potoczą się dalsze losy popularnego wśród graczy serwisu? Tego na razie nie wiadomo, ale wcześniej czy później Amazon w jakiś sposób będzie chciał odbić sobie tę inwestycję. Tymczasem Emmett Shear, CEO Twitcha w taki sposób wyjaśnia powody, dla których firma zdecydowała się na ofertę Amazonu:

- Wybraliśmy Amazon ponieważ wierzą oni w naszą społeczność, podzielają nasze wartości, długoterminową wizję i chcą pomóc nam szybciej osiągnąć nasze cele. Większość rzeczy się nie zmieni – zachowamy nasze biuro, naszych pracowników, naszą markę, ale przede wszystkim niezależność. Ale dzięki wsparciu Amazonu będziemy mieli środki potrzebne do tego, by udostępnić wam jeszcze lepszego Twitcha.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Windows 9 pod koniec września?

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)