ycipk-1yfo80
Komputer Świat

Allegrowicze umykają fiskusowi?

Niektórzy Allegrowicze mają niezawodny sposób, aby nie wpaść w oko Urzędowi Skarbowemu. Jaki?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Allegrowicze umykają fiskusowi?
(www.komputerswiat.pl)
ycipk-1yfo80

Od początku roku zapowiadano, że Urząd Skarbowy baczniej przyjrzy się osobom handlującym w sieci i nie odprowadzającym stosownego podatku. W połowie roku w końcu plany wcielono w czyn. Na cenzurowanym znaleźli się zarówno sprzedawcy, którzy mają założoną działalność gospodarczą, jednak ukrywają część dochodu, jak i ci, którzy handlują bez działalności gospodarczej.

(fot. www.komputerswiat.pl)
Podziel się

Niektórzy Allegrowicze postanowili w sprytny sposób ukryć swoje dochody przed okiem fiskusa. Po prostu przestali podawać przy swoich danych numer konta bankowego. Argumentują to w ten sposób, że brak konta powinien sugerować, że ich handel w sieci ma charakter sporadyczny.

ycipk-1yfo80

Niestety to sposób dość zawodny na wyprowadzenie fiskusa w pole. Nie podanie numeru konta bankowego nie oznacza, że kontrolujący urzędnicy ominą delikwenta.

Wprawdzie użytkownicy serwisów aukcyjnych nie mają obowiązku podawania numeru swojego konta, jednak podawanie ich z pewnością czyni ich bardziej wiarygodnymi w oczach kupujących. Na nic się nie zda ukrywanie, bo Urząd Skarbowy i tak dotrze do numeru konta. Może go ustalić chociażby od strony kupującego. Najwyżej cała procedura zajmie fiskusowi więcej czasu.

Na podstawie lipcowej nowelizacji ustawy o kontroli skarbowej, fiskus może wystąpić do właściciela portalu aukcyjnego o udostępnienie danych dotyczących konkretnej osoby. Posiadając te dane US może zwrócić się do banku o przekazanie informacji o rachunkach bankowych podejrzanego podatnika. Bank nie może odmówić.

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Telewizja podbija internet

ycipk-1yfo80
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1yfo80

ycipk-1yfo80
ycipk-1yfo80