Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej

Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej

Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej
24.04.2009 15:00, aktualizacja: 27.04.2009 16:36

QXL Poland, właściciel serwisu Allegro.pl, nie zostanie jednak mobilnym operatorem telefonii komórkowej. Ze swoich planów nie zamierza zrezygnować GG Network, które widzi dużą szansę w rynku MVNO.

Pod koniec zeszłego roku firmy QXL Poland i Polkomtel S.A. (operator sieci Plus)
, podpisały umowę o współpracy, której efektem miało być powstanie nowego operatora komórkowego na rynku MVNO. Oferta miała być dostarczana jedynie użytkownikom platformy handlowej Allegro.pl, a dystrybucja nowych usług odbywać się wyłącznie poprzez serwisy Grupy Allegro.pl. - "_ Telefonia komórkowa to kolejna usługa, jaką chcemy zaproponować naszym Użytkownikom" _ - mówił Maciej Oppeln-Bronikowski, dyrektor ds. korporacyjnych spółki QXL Poland, właściciela serwisu Allegro.pl.

Jak poinformowały aukcje.org, QXL podjęło decyzję o zamknięciu tego projektu ze względu na brak możliwości wprowadzenia go w życie. Start telefonii planowany był na pierwszą połowę 200. roku, co oznacza, że najprawdopodobniej telefonia tworzona przez GG Network wyprzedziłaby w czasie projekt QXL.
Jak powiedział dla InternetStandard.pl Patryk Tryzubiak, rzecznika Grupy Allegro, inwestycja w telefonię komórkową nie ma obecnie żadnego sensu. - _ "Po przejrzeniu sytuacji na rynku telefonii zrezygnowaliśmy całkiem z tego projektu. Odnotowujemy cały czas wzrost, więc decyzja nie ma nic wspólnego ze światową sytuacją ekonomiczną _".

Obraz
© (fot. IDG)

QXL nie jest jedyną spółką należąca do Naspers Limited, która rozpoczęła przygodę z telefonia komórkową. Projekt taki realizuje również GG Network. - _ "Nasze plany się nie zmieniły i widzimy dla GG dużą szansę w rynku MVNO " - mówi Jarosław Rybus, rzecznik GG Network - " GG jest innym rodzajem biznesu, oferuje narzędzia do komunikacji masowej. Jesteśmy bardzo zaawansowani w pracach i jesteśmy pewni, że to przemyślany ruch i rozwój dla GG". _

Wycofanie się QXL z projektu Alletelefonii świadczy o tym, że koncern na poważnie zabrał się za porządki w grupie Allegro. W tym miesiącu z serwisu turystycznego AlleWakacje.pl wyodrębniony został serwis otoWakacje.pl (poświęcony wyłącznie indywidualnym ogłoszeniom turystycznym). Wcześniej z sieci zniknął serwis rekrutacyjny pracaAllegro.pl, który wystartował w tym samym okresie co Allewakacje (czerwiec 200. r.).
W kwietniu br, największa platforma handlowa w Polsce Allegro.pl zaistniała na nowych rynkach. Serwisy aukcyjne spod znaku Grupy Allegro pojawiły się w Kazachstanie (www.allegro.kz) i na Białorusi (www.allegro.by).

Nie są to jedyne porządki wiosenne jakie przewidziane zostały dla grupy Allegro. -_ "Już wkrótce zakomunikujemy kolejne zmiany" _ - mówi P. Tryzubiak.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)