Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej

Allegro rezygnuje z telefonii komórkowej

24.04.2009 15:00, aktual.: 27.04.2009 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

QXL Poland, właściciel serwisu Allegro.pl, nie zostanie jednak mobilnym operatorem telefonii komórkowej. Ze swoich planów nie zamierza zrezygnować GG Network, które widzi dużą szansę w rynku MVNO.

Pod koniec zeszłego roku firmy QXL Poland i Polkomtel S.A. (operator sieci Plus)
, podpisały umowę o współpracy, której efektem miało być powstanie nowego operatora komórkowego na rynku MVNO. Oferta miała być dostarczana jedynie użytkownikom platformy handlowej Allegro.pl, a dystrybucja nowych usług odbywać się wyłącznie poprzez serwisy Grupy Allegro.pl. - "_ Telefonia komórkowa to kolejna usługa, jaką chcemy zaproponować naszym Użytkownikom" _ - mówił Maciej Oppeln-Bronikowski, dyrektor ds. korporacyjnych spółki QXL Poland, właściciela serwisu Allegro.pl.

Jak poinformowały aukcje.org, QXL podjęło decyzję o zamknięciu tego projektu ze względu na brak możliwości wprowadzenia go w życie. Start telefonii planowany był na pierwszą połowę 200. roku, co oznacza, że najprawdopodobniej telefonia tworzona przez GG Network wyprzedziłaby w czasie projekt QXL.
Jak powiedział dla InternetStandard.pl Patryk Tryzubiak, rzecznika Grupy Allegro, inwestycja w telefonię komórkową nie ma obecnie żadnego sensu. - _ "Po przejrzeniu sytuacji na rynku telefonii zrezygnowaliśmy całkiem z tego projektu. Odnotowujemy cały czas wzrost, więc decyzja nie ma nic wspólnego ze światową sytuacją ekonomiczną _".

Obraz
© (fot. IDG)

QXL nie jest jedyną spółką należąca do Naspers Limited, która rozpoczęła przygodę z telefonia komórkową. Projekt taki realizuje również GG Network. - _ "Nasze plany się nie zmieniły i widzimy dla GG dużą szansę w rynku MVNO " - mówi Jarosław Rybus, rzecznik GG Network - " GG jest innym rodzajem biznesu, oferuje narzędzia do komunikacji masowej. Jesteśmy bardzo zaawansowani w pracach i jesteśmy pewni, że to przemyślany ruch i rozwój dla GG". _

Wycofanie się QXL z projektu Alletelefonii świadczy o tym, że koncern na poważnie zabrał się za porządki w grupie Allegro. W tym miesiącu z serwisu turystycznego AlleWakacje.pl wyodrębniony został serwis otoWakacje.pl (poświęcony wyłącznie indywidualnym ogłoszeniom turystycznym). Wcześniej z sieci zniknął serwis rekrutacyjny pracaAllegro.pl, który wystartował w tym samym okresie co Allewakacje (czerwiec 200. r.).
W kwietniu br, największa platforma handlowa w Polsce Allegro.pl zaistniała na nowych rynkach. Serwisy aukcyjne spod znaku Grupy Allegro pojawiły się w Kazachstanie (www.allegro.kz) i na Białorusi (www.allegro.by).

Nie są to jedyne porządki wiosenne jakie przewidziane zostały dla grupy Allegro. -_ "Już wkrótce zakomunikujemy kolejne zmiany" _ - mówi P. Tryzubiak.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)