Trwa ładowanie...
d4dvbx3

Allegro Lokalnie zmienia zasady. Tańsze wyróżnienia i mniejsza prowizja. Sprzedawaj z większym zyskiem

Obok Allegro działa też od ubiegłego roku platforma Allegro Lokalnie. Serwis dla indywidualnych użytkowników nieco podobny do OLX, ale mający pewne zabezpieczenia i ułatwienia Allegro. Właśnie obniżył koszty dla sprzedawców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niższe prowizje i nowe opcje na Allegro Lokalnie
Niższe prowizje i nowe opcje na Allegro Lokalnie (WP.PL)
d4dvbx3

Oczywiście dalej można wystawiać swoje propozycje w tradycyjnym Allegro, ale firma widać chce mocniej wypromować wariant Allegro Lokalnie. Przede wszystkim wiąże się to z obniżeniem opłaty za sprzedaż, która naliczana jest od wartości transakcji.

To tej pory prowizja wynosiła 10 proc., ale zmieniła się na 4,9 proc. dla kategorii elektronika i na 7,9 proc. w pozostałych przypadkach. Maksymalna opłata nie wynosi już 50 złotych. Firma zniosła tę kwotę pisząc, że "usunęliśmy maksymalną wysokość opłaty za sprzedaż, która wynosiła 50 zł. Teraz - w większości przypadków - za sprzedaż zapłacisz mniej." Sugeruje to brak jakiegokolwiek limitu.

d4dvbx3

Nowe funkcje na Allegro Lokalnie

Nowy mechanizm wyróżniania ogłoszeń działa podobnie jak na głównym serwisie Allegro. Wyświetla się na Allegro Lokalnie lub także na samym Allegro - w zależności od wykupionej opcji. Ceny wahają się od 3,49 złotych do 19,00 złotych, a okres promowania wynosi 7 lub 10 dni.

Inną nową funkcją jest dobrze znane obserwowanie ogłoszeń, które działa zarówno na Allegro jak i Allegro Lokalnie. Ekipa Allegro pracuje także nad kolejnymi ulepszeniami w funkcjonowaniu serwisu Allegro Lokalnie. Obecnie opisywane zmiany weszły w życie mniej więcej 2 tygodnie temu.

d4dvbx3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4dvbx3

d4dvbx3