Trwa ładowanie...
d2ekwgl

Algorytm rozpozna, czy jesteś internetowym trollem

Naukowcy z uniwersytetów Cornella i Stanforda tworzą algorytm, który na podstawie postów użytkownika określi, czy jest on internetowym trollem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Algorytm rozpozna, czy jesteś internetowym trollem
(Tristan Schmurr / CC)
d2ekwgl

Badania, które były finansowane przez Google, trwały 18 miesięcy. Przez ten czas sprawdzonych zostało 40 mln postów napisanych przez 1,7 mln użytkowników serwisów takich jak CNN i IGN. Z badań wnika, że typowy internetowy troll generuje wyraźnie więcej treści (nawet do 12 razy więcej) niż przeciętny użytkownik internetu. Jego wypowiedzi są niskiej jakości i zawierają, obok wulgaryzmów, zwroty często prowokujące inne osoby do konfliktów. Dodatkowo trolle często sami rozpoczynają bezsensowną dyskusję na dany temat, wciągając w nią innych użytkowników. Mamy wtedy do czynienia ze zjawiskiem potocznie nazywanym karmieniem trolla.

Stworzony przez naukowców specjalny system będzie ostrzegał moderatorów stron internetowym przed użytkownikami, którzy mogą być potencjalnymi trollami. Informacja będzie wysyłana na podstawie ogółu wypowiedzi danej osoby, więc jeśli komuś zdarzy się jednorazowy głupi wpis lub komentarz, to może spać spokojnie. System nie jest jednak idealny i błędnie może zostać rozpoznanych nawet 2. proc. użytkowników.

d2ekwgl

Podziel się opinią

Share

d2ekwgl

d2ekwgl
Więcej tematów