Airbus zapewni niemieckim żołnierzom darmowe połączenia satelitarne i internet nawet za grnaicą

Niemieccy żołnierze, na mocy przedłużonej na kolejne cztery lata i rozszerzonej umowy Ministerstwa Obrony z Airbus Defence and Space, od lipca będą mieli zagwarantowane darmowe i nieograniczone rozmowy przez telefon i dostęp do internetu z każdego miejsca na świecie, w którym obecnie przebywają.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Airbus zapewni niemieckim żołnierzom darmowe połączenia satelitarne i internet nawet za grnaicą
(Fotolia / pedrosala)

Trwająca umowa została rozszerzona tak, aby mogła spełnić wymogi ministerstwa dotyczące zapewnienia darmowych, nieograniczonych usług głosowych i dostępu internetowego dla wszystkich żołnierzy w czasie działań wojskowych, ćwiczeń i szkoleń poza granicami Niemiec.

Poprzednie usługi stanowiły jedynie połączenie darmowych rozmów, których koszty pokrywało ministerstwo, oraz usług, za które żołnierze płacili indywidualnie. Od lipca 2016 roku otrzymają oni natomiast pełny, nieograniczony dostęp do połączeń głosowych oraz dostęp do internetu wszędzie tam, gdzie poza granicami kraju stacjonują niemieccy żołnierze. Nowa usługa obejmuje także udostępnienie serwerów multimedialnych umożliwiających darmowy dostęp do filmów, cyfrowej prasy oraz audycji niemieckich sił zbrojnych.

– Niemieccy żołnierze mogą przeglądać strony internetowe, czatować i prowadzić rozmowy wideo w programie Skype przez Wi-Fi, korzystając z własnych urządzeń. Usługa jest dostępna w strefach mieszkalnych i socjalnych, a także w innych wybranych miejscach, takich jak kafejki internetowe, które również dostarcza Airbus Defence and Space. Firma Airbus Defence and Space jest dumna z tego, że jest stałym partnerem w realizacji tej ważnej usługi. To, że komunikacja będzie darmowa, będzie miało ogromne znaczenie dla jakości życia żołnierzy służących w strefach konfliktów zbrojnych na całym świecie. – powiedział Evert Dudok, wiceprezes ds. komunikacji, wywiadu i bezpieczeństwa w Airbus Defence and Space. Airbus Defence and Space dostarcza usługi komunikacji prywatnej dla niemieckich sił zbrojnych od lipca 2011 roku. Usługa dedykowana marynarce wojennej została uruchomiona w lipcu 2015 roku. Na jej potrzeby Airbus Defence and Space dostarcza mobilne systemy umożliwiające nieograniczony dostęp do połączeń głosowych na
morzu oraz dostęp do Internetu podczas pobytu w porcie.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.