ycipk-4h6dyd

Airbus A320 linii AirAsia stanął w płomieniach [WIDEO]

Podczas lotu maszyny Airbus A320 linii AirAsia doszło do przerażającej sytuacji. Jeden z silników samolotu stanął w płomieniach. Sytuacja miała miejsce niedługo po starcie z lotniska Male znajdującego się w Malediwach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Airbus A320 linii Airasia stanął w płomieniach.
Samolot Airbus A320 linii Airasia stanął w płomieniach. (East News, Fot: AP)
ycipk-4h6dyd

Airbus A380 leciał do stolicy Tajlandii, Bangkoku. Zaraz po starcie samolotu pasażerowie usłyszeli odgłosy wybuchu i zobaczyli, że prawy silnik Airbusa pokrył się płomieniami.

Według lokalnych mediów przerażeni pasażerowie od razu poinformowali obsługę samolotu, ale ta pozostała zupełnie niewzruszona. To miało jeszcze bardziej zdenerwować pasażerów. Niektórzy z nich próbowali się dostać do kokpitu siłą. Płonącego Airbusa można zobaczyć w tym wideo:

ycipk-4h6dyd

Czytaj też: Airbus A321. Pilot ocalił życie 233 osób. Wylądował bez silników na polu kukurydzy (wideo)

Airbus A320 wylądował 22 minuty po starcie

Piloci Airbusa próbowali w tym czasie zachować zimną krew i opanować całą sytuację. W końcu udało im się odciąć silnik i opanować płomienie. Następnie skierowali maszynę do awaryjnego lądowania na lotnisku, z którego wcześniej wystartowali. Airbus A320 po kilku okrążeniach awaryjnie lądował – stało się to 22 minuty od startu samolotu.

ycipk-4h6dyd

Jak podał w sobotę tajski Trzeci Krajowy Kanał Telewizyjny, nikt z załogi ani pasażerów nie ucierpiał podczas zdarzenia.

Czytaj też: Airbus E-Fan X. Elektryczny samolot Airbusa szykuje się do lotu. Start za dwa lata

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4h6dyd

ycipk-4h6dyd
ycipk-4h6dyd