Trwa ładowanie...
dae4t2q

Airbus A320 linii AirAsia stanął w płomieniach [WIDEO]

Podczas lotu maszyny Airbus A320 linii AirAsia doszło do przerażającej sytuacji. Jeden z silników samolotu stanął w płomieniach. Sytuacja miała miejsce niedługo po starcie z lotniska Male znajdującego się w Malediwach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Airbus A320 linii Airasia stanął w płomieniach.
Samolot Airbus A320 linii Airasia stanął w płomieniach. (East News, Fot: AP)
dae4t2q

Airbus A380 leciał do stolicy Tajlandii, Bangkoku. Zaraz po starcie samolotu pasażerowie usłyszeli odgłosy wybuchu i zobaczyli, że prawy silnik Airbusa pokrył się płomieniami.

Według lokalnych mediów przerażeni pasażerowie od razu poinformowali obsługę samolotu, ale ta pozostała zupełnie niewzruszona. To miało jeszcze bardziej zdenerwować pasażerów. Niektórzy z nich próbowali się dostać do kokpitu siłą. Płonącego Airbusa można zobaczyć w tym wideo:

Czytaj też: Airbus A321. Pilot ocalił życie 233 osób. Wylądował bez silników na polu kukurydzy (wideo)

dae4t2q

Airbus A320 wylądował 22 minuty po starcie

Piloci Airbusa próbowali w tym czasie zachować zimną krew i opanować całą sytuację. W końcu udało im się odciąć silnik i opanować płomienie. Następnie skierowali maszynę do awaryjnego lądowania na lotnisku, z którego wcześniej wystartowali. Airbus A320 po kilku okrążeniach awaryjnie lądował – stało się to 22 minuty od startu samolotu.

Jak podał w sobotę tajski Trzeci Krajowy Kanał Telewizyjny, nikt z załogi ani pasażerów nie ucierpiał podczas zdarzenia.

Czytaj też: Airbus E-Fan X. Elektryczny samolot Airbusa szykuje się do lotu. Start za dwa lata

dae4t2q

Podziel się opinią

Share
dae4t2q
dae4t2q
Więcej tematów