Afera z Galaxy S4 Active. Telefon wcale nie jest wodoodporny!

Afera z Galaxy S4 Active. Telefon wcale nie jest wodoodporny!31.07.2013 15:17
Afera z Galaxy S4 Active. Telefon wcale nie jest wodoodporny!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Na zagranicznym forum poświęconym Androidowi rozpętała się duża afera. Głównym, negatywnym bohaterem jest Samsung Galaxy S4 Active. Według pracownika AT&T producent zachęca do robienia zdjęć pod wodą, a gdy to zrobimy, tracimy gwarancję.

O tym, że Galaxy S4 Active ma problemy z odpornością na zamoczenie pisaliśmy już pod koniec czerwca. Wtedy smartfon trafił do dziennikarza redakcji USA Today, a ten stwierdził, że nowy Samsung wcale nie jest wodoszczelny jak np. Sony Xperia Z. Urządzenie przestało działać po nurkowaniu w basenie.

Wczoraj anonimowo swoją opinię ogłosił jeden z pracowników amerykańskiej sieci komórkowej AT&T. Opisuje tam swoją historię związaną z Galaxy S4 Active, podkreślając, że urządzenie ma tryb fotografowania "Aqua Camera", który zachęca do robienia zdjęć pod wodą. Ponadto sama sieć reklamuje urządzenie jako wodoszczelne, a na stronie Samsunga można znaleźć zdjęcie zanurzonego telefonu i informacje, że można nim robić zdjęcia pod wodą.

Jak wynika z relacji użytkownika, nawet gdy zabezpieczymy telefon wg wskazań producenta przed zanurzeniem w wodzie –. możemy go łatwo uszkodzić. Mimo upewnienia się, czy uszczelki portów są na swoim miejscu oraz tego, że klapka jest dobrze dociśnięta – woda dostała się do wnętrza telefonu.

Ponadto osoba podająca się za pracownika AT&T twierdzi, że Samsung nie uzna gwarancji S4 Active, gdy do jego wnętrza dostanie się woda. Całą dyskusję znajdziecie w tym miejscu oraz na forum xda developers.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Znamy nazwę nowego iPhone’a!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)