Adobe Reader

Adobe Reader
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

02.05.2012 16:01, aktual.: 02.05.2012 16:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe Reader to darmowa aplikacja pozwalająca przeglądać dokumenty PDF (np. ebooki) i na nich pracować. Program ułatwia zarządzanie plikami PDF

Adobe Reader to darmowa aplikacja pozwalająca przeglądać dokumenty PDF (np. ebooki) i na nich pracować. Program ułatwia zarządzanie plikami PDF, w tym dokumentami chronionymi hasłem, formularzami z możliwością wypełniania oraz plikami PDF z uprawnieniami Adobe LiveCycle. Aplikacja jest dostępna w języku polskim. Adobe Reader to przede wszystkim wydajny, choć wymagający dosyć silnego sprzętu czytnik plików PDF, w tym m.in. ebooków. Wśród jego najistotniejszych funkcji wymienia się wyszukiwanie informacji w tekście, wybór trybu przewijania strona po stronie lub ciągłego, a także swobodne przybliżanie i oddalanie widoku. Ponadto Adobe Reader pozwala wysyłać pliki PDF jako załączniki i udostępniać je innym aplikacjom zainstalowanym w pamięci smartfona lub tabletu.

Użytkowanie plików PDF ułatwiają zakładki, dzięki którym użytkownik może bardzo szybko przejść do konkretnych sekcji dokumentów, a także funkcja miniatur, zapewniająca płynne przeglądanie obszernych plików. Poza tym w Adobe Reader istnieje możliwość przekazywania informacji zwrotnych przy pomocy narzędzi podświetlania, przekreślania i podkreślania oraz oznaczania zawartości plików PDF za sprawą rysowania swobodnego. Tradycjonalistom udostępniono notatki, na których umieszcza się standardowe komentarze na temat tekstu. Adobe Reader to również pełnoprawne narzędzie do wypełniania formularzy, a także elektronicznego podpisywania dokumentów. Aplikacja pozwala też wysyłać pliki PDF do podpisania przez inne osoby za pośrednictwem usługi Adobe EchoSign. Adobe Reader jest oferowany w wersji darmowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)