Trwa ładowanie...
d3xy4ep

Adobe podjęło decyzję. 2020 r. to koniec technologii Flash

Flash był od dawna krytykowany przez użytkowników, jak i całe środowisko technologiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adobe podjęło decyzję. 2020 r. to koniec technologii Flash
(The Verge)
d3xy4ep

Niewydajna, wadliwa, a nawet niebezpieczna - takie epitety było słychać już od dawna. Flash nie cieszył się popularnością zwłaszcza u użytkowników smartfonów. Technologia znacząco skracała czas życia baterii urzadzeń moblinych, a także posiadała liczne luki w zabezpieczeniach, co ochoczo wykorzystywali hakerzy. O licznych usterkach podczas użytkowania pewnie nie musimy przypominać.

Quickmeme.com
Podziel się

To wszystko przesądziło o zakończeniu wsparcia firmy Adobe dla tej technologii. Flash zakończy karierę w 2020 r. i pewnie niewielu będzie z tego powodu płakać. Warto dodać, że giganci tacy jak Google, Microsoft, Apple czy Mozilla już od dawna wybierali alternatywne rozwiązania. W swoich przęgladarkach stosują nowe technologie, takie jak np. HTML5. Od dwóch lat Google blokuje nawet reklamy i inne elementy stworzone we Flashu, aby zapewnić swoim użytkowników większy komfort.

Na razie będą się jeszcze pojawiać nowe aktualizacje związane m.in. z bezpieczeństwem Flasha, jak jednak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu firmy, w niektórych rejonach geograficznych wtyczka może zostać wycofana nawet wcześniej.

d3xy4ep

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3xy4ep

d3xy4ep