Adobe i banki blokują miliony kart kredytowych

Strona głównaAdobe i banki blokują miliony kart kredytowych
25.11.2013 07:08
Adobe i banki blokują miliony kart kredytowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

To efekt włamania na serwery tej firmy. Czy tobie też już zablokowano kartę?

Na początku informowano nas, że cyberprzestępcy ukradli Adobe „tylko”. kilka milionów haseł do kont użytkowników. Jednak, jak się okazuje, przejęto ich co najmniej 50-krotnie więcej: złodzieje mają ich ponad 150 milionów! Wszystkie te hasła zostały zaszyfrowane pojedynczym kluczem, więc wystarczy złamać jeden klucz (lub go ukraść), by poznać je wszystkie.

Cybeprzestępcom najwyraźniej się to już udało. Serwisy Facebook, Yahoo! a także przeróżne sklepy internetowe donoszą o masowych próbach zalogowania się na konta użytkowników. Cyberprzestępcy liczą na to, że posiadacze kont Adobe wykorzystują to samo hasło również do innych usług.

288762938272331923
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Adobe rozpoczął również powiadamiać swoich użytkowników o tym, że najwyższy czas zablokować swoją kartę kredytową, zanim cyberprzestępcy zdołają z niej skorzystać. Jak donoszą nasi Czytelnicy, część kart już zostało zablokowanych przez banki automatycznie, po wykryciu nieautoryzowanego dostępu do nich.

Jeżeli więc jesteś posiadaczem konta w serwisie Adobe, nie zwlekaj: zmień hasło do innych usług, jeżeli jest takie samo, jak to do konta Adobe. Jeżeli do tego konta masz również podpiętą kartę kredytową, to najwyższy czas ją zablokować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)