Acronis True Image Home 2010 - mistrz backup'u

Acronis True Image Home 2010 - mistrz backup'u

Acronis True Image Home 2010 - mistrz backup'u
Źródło zdjęć: © IDG.pl
10.05.2010 20:30, aktualizacja: 11.05.2010 09:24

Bezpieczeństwo danych wymaga regularnego ich archiwizowania. Do tego trzeba stosować jednak odpowiednie narzędzia. Pełną kontrolę nad tworzeniem i odzyskiwaniem kopi zapasowych zapewnia na przykład Acronis True Image Home 2010.

Cena: * 170 zł
*
Informacje:
www.acronis.pl/homecomputing/download

Bezpieczeństwo danych wymaga regularnego ich archiwizowania. Do tego trzeba stosować jednak odpowiednie narzędzia. Pełną kontrolę nad tworzeniem i odzyskiwaniem kopi zapasowych zapewnia na przykład Acronis True Image Home 2010.

Obraz
© Acronis True Image Home 201. (fot. IDG.pl)

Acronis True Image Home to rozbudowany zestaw narzędzi do tworzenia, odzyskiwania i obsługi kopii zapasowych. Adresowany do użytkownika domowego program potrafi tworzyć i odzyskiwać obrazy partycji oraz całych dysków. Dzięki funkcji zapisu płyt startowych za jego pomocą odzyskasz dane nawet z komputerów, które mają uszkodzony system operacyjny. W zwykłych kopiach zapasowych pozwala uwzględniać pojedyncze pliki i katalogi oraz wykluczać z nich zbiory danych. Wbudowany harmonogram zadba o regularne tworzenie archiwum, a w czasie jego generowania będziesz mógł bez przeszkód korzystać z komputera. Acronis pozwala zapisywać kopie pełne, przyrostowe i różnicowe. Można je umieszczać na dysku, specjalnie do tego celu przeznaczonej partycji, nośnikach zewnętrznych, na serwerach FTP oraz w internecie na serwerach producenta aplikacji. Bezpieczeństwo danych zapewnia opcja
szyfrowania.

Wśród nowych funkcji wersji 201. należy wyróżnić integrację z Windows 7. Za pomocą programu można przekształcać pliki obrazu systemu na pliki kopii programu, jak również tworzyć obrazy z kopii. Zaawansowany kalendarz i harmonogram dają większą kontrolę nad planowanymi zadaniami a funkcja kopii ciągłych pozwala przywrócić dane do dowolnego punktu w czasie (zapis danych w archiwum wykonywany jest w odstępach pięciominutowych).
Acronis True Image Home 201. umożliwia także bezpieczne kasowanie danych, zarówno całych partycji, jak i pojedynczych plików, klonowanie dysków i montowanie ich obrazów. Pozwala wyczyścić komputer ze śladów jakie pozostawia użytkownik w trakcie pracy.
Niezadowalająca jest wydajność pracy programu pod kontrolą Windows 7 w wersji 6. bitowej. Wielu użytkowników sygnalizuje także kłopoty z obsługą różnych modeli czytników kart.
Funkcjonalność Acronis True Image Home 2010. można rozbudować za pomocą dodatku Plus Pack. Po jego zainstalowaniu pojawiają się funkcje obsługi dysków dynamicznych oraz środowiska Windows PE. Skopiowane dane można przywracać na komputerach wyposażonych w inny sprzęt. Plus Pack to jednak wydatek rzędu 20 euro.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)