Acer BE0: profesjonalne monitory w bezramkowej konstrukcji

Acer BE0: profesjonalne monitory w bezramkowej konstrukcji

Acer BE0: profesjonalne monitory w bezramkowej konstrukcji
Źródło zdjęć: © acer | Acer
30.11.2016 18:33

Monitory oferują pełne pokrycie gamy kolorów sRBG, a funkcja EyeProtect zmniejsza zmęczenie oczu. Technologia multi-stream umożliwia korzystanie nawet z trzech monitorów jednocześnie.

Streszczenie

  • 24-calowy monitor w rozdzielczości FHD oraz 27-calowy monitor w rozdzielczości WQHD oferują kąty widzenia wynoszące 178 stopni oraz bezramkową konstrukcję ZeroFrame
  • Dokładne odwzorowanie barw w połączeniu z 100-procentowym pokryciem palety sRGB sprawiają, że BE0 są dobrym narzędziem dla fotografów, projektantów oraz innych specjalistów zajmujących się grafiką
  • Technologia Acer EyeProtect dostarcza szereg funkcji zmniejszających zmęczenie oczu, w tym filtr światła niebieskiego oraz panel antyodblaskowy
  • Technologie picture-in-picture oraz multi-stream umożliwiają wykonywanie kilku zadań naraz
  • Podstawa ErgoStand pozwala na pochylanie w zakresie od -5O do 35O oraz podnoszenie i obniżanie monitora w celu zapewnienia optymalnej ergonomii, komfortu i wygody użytkowania
  • Monitory zostały wyposażone w porty USB typu C, HDMI z MHL, DisplayPort, MiniDisplay Port, DisplayPort out+SPK oraz huby USB 3.0

WARSZAWA, Polska, 24 października 2016 Firma Acer wprowadziła do oferty nowe monitory Acer BE240Y, BE270U i BE270UA o rozdzielczości FHD oraz WQHD. 24- i 27-calowe panele są zamknięte w bezramkowej konstrukcji ZeroFrame.
Urządzenia zostały opracowane z myślą o specjalistach zajmujących się grafiką, np. fotografach i projektantach stron www, jak również entuzjastach, zajmujących się hobbystycznie fotografią i edycją wideo. Panele IPS gwarantują szerokie kąty widzenia 178 stopni.

Obraz
© acer | Acer

Obraz w obrazie, multi-stream, zwiększona produktywność

Funkcja obraz w obrazie pozwala użytkownikom oglądać filmy lub wideo podczas pracy. Technologia multi-stream umożliwia korzystanie nawet z trzech monitorów przy użyciu pojedynczego kabla i huba wideo lub połączenie szeregowe kilku wyświetlaczy za pośrednictwem złącza DisplayPort. Konstrukcja bezramkowa zapewnia ciągłość obrazu na wszystkich podłączonych monitorach.

Seria Acer BE0 zapewnia pokrycie sRGB wynoszące 100% oraz 6-osiową regulację barw. Monitory BE270U i BE270UA wyświetlają obraz w formacie 16:9 o jasności 350 cd/m2 i palecie 16,7 miliona barw, natomiast monitor BE240Y wyświetla obraz o jasności 250 cd/m2. Maksymalny współczynnik kontrastu wynosi 100 000 000:1 a czas reakcji jest równy 6 ms. Aby zmniejszyć zmęczenie oczu u użytkowników, Acer EyeProtect oferuje szereg funkcji uwzględniających długotrwałe korzystanie z monitora.

Ergonomiczna, wielofunkcyjna podstawa ErgoStand umożliwia odchylanie monitora w zakresie od -5 do 35 stopni, jak również jego obrót o 60 stopni, podnoszenie o maks. 15 cm i przekręcenie (pivot) o 90 stopni. Mechanizm szybkiego zwalniania pozwala odłączyć monitor od podstawy, dzięki czemu można go zamontować na ścianie przy użyciu uchwytu VESA w celu zaoszczędzenia miejsca na biurku.

Szybka łączność dzięki portom HDMI® z MHL, USB typu C i innym

Monitory oferują szereg opcji z zakresu łączności, w tym porty HDMI, DisplayPort v1.2, Mini DisplayPort, DisplayPort out+SPK i hub USB 3.0. Monitory BE240Y/BE270U obsługują również standard USB 3.0 oraz umożliwiają ładowanie urządzeń przenośnych za pośrednictwem interfejsu MHL, natomiast gniazdo USB 3.1 typu C w monitorze BE270UA pozwala na przesyłanie prądu, danych i wysokiej jakości audio/wideo przy użyciu jednego gniazda. Monitory wyposażono również w dwa głośniki o mocy 2W.

Oprócz norm ENERGY STAR® and TCO 7.0 seria Acer BE0 spełnia także wymogi certyfikatu EPEAT® Gold, który stanowi najwyższy poziom certyfikacji EPEAT. Monitory Acer z serii BE0 są wyposażone w podświetlenie LED, nie zawierają rtęci i zużywają mniej energii niż standardowe wyświetlacze z podświetleniem CCFL, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla środowiska.

Ceny i dostępność

Nowe monitory Acer BE240Y, BE270UA i BE270U już są dostępne w sklepach. Sugerowane ceny poszczególnych modeli wynoszą odpowiednio od 1 299 PLN, 2 439 PLN i 2 379 PLN.
Monitory objęte są 3-letnią gwarancją.

O firmie Acer

Firma Acer, założona w 1976 roku, jest dostawcą sprzętu komputerowego, oprogramowania i usług, zajmującym się prowadzeniem badań, projektowaniem, sprzedażą oraz wspieraniem innowacyjnych produktów, mających na celu poprawę jakości życia ludzkiego. Oferta firmy Acer obejmuje komputery osobiste, monitory, projektory, serwery, tablety, smartfony i urządzenia ubieralne. Firma opracowuje również rozwiązania w chmurze, mające na celu integrację urządzeń w zakresu Internetu przedmiotów. Acer jest jednym z 5 największych dostawców komputerów osobistych na świecie, zatrudnia 7 tys. osób i prowadzi działalność w ponad 160 krajach. Akcje firmy są notowane na giełdzie Taiwan Stock Exchange (TWSE: 2353), a jej globalne kwity depozytowe (GDR) są notowane na giełdzie London Stock Exchange (LSE: ACID). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę www.acer.com.

Firma Acer jest Partnerem Konkursu Pierwszy Mail Bezpieczeństwo w Internecie www.pierwszymail.wp.pl

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)