Trwa ładowanie...
d41la4a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

9 najwyżej wycenianych start-upów na świecie

Dropbox, Pinterest, Uber i inne firmy znalazły się na liście start-upów wycenianych na więcej niż 10 miliardów dolarów, opublikowanej przez analityków Business Insider.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
9 najwyżej wycenianych start-upów na świecie
(stevendepolo / flickr.com / CC)
d41la4a

Na czele zestawienia znalazł się chiński gigant Xiaomi, który produkuje niezwykle popularne na rodzimym rynku smartfony oparte na systemie Android. Firmę założoną w 201. r. wycenia się obecnie na 46 miliardów dolarów. Na drugim miejscu uplasował się amerykański Uber, pośredniczący w kojarzeniu ze sobą kierowców i klientów poszukujących tanich przejazdów samochodowych na terenach zurbanizowanych. Firma kierowana przez Travisa Kalanika jest warta 41 miliardów dolarów.

Kolejną pozycję zajmuje Snapchat, jeden z liderów rynku komunikatorów dostępnych w formie aplikacji. Firmę założono w 201. r., jednak w grudniu ubiegłego roku była warta już 10 miliardów dolarów, analitycy prognozują osiągnięcie wartości od 16 do 19 miliardów w najbliższych miesiącach.

Firmę Palantir zajmującą się zaawansowaną analityką danych - wśród jej klientów wymienia się m. in. CIA i FBI - wyceniono na 1. miliardów dolarów. Palantira założono w 2004 r. Szefem firmy jest Alexander Karp. Na piątym miejscu uplasował się SpaceX. Start-up zajmuje się wytwarzaniem technologii rakietowych i prywatną eksploracją przestrzeni kosmicznej. Wycenia się go obecnie na 12 miliardów dolarów. Amerykańska firma współpracuje m.in. z NASA. Elon Musk, CEO SpaceX związany jest także z Tesla Motors.

d41la4a

Flipkart, e-sklep założony w 200. r., znalazł się na kolejnej pozycji z wyceną 11 miliardów dolarów. Firma działa wyłącznie w Indiach, oferując klientom szeroki zakres towarów - od elektroniki po zabawki. Kieruje nią Sachin Bansal.

Amerykański Pinterest wyceniono w 201. r. na 5 miliardów dolarów, jednak analitycy prognozują kolejną wycenę na poziomie 11 miliardów w najbliższych miesiącach. Portal założono w 2008 r., kieruje nim Ben Silbermann. Ósmą pozycję zajęła kolejna firma spod znaku ekonomii dzielenia się - Airbnb. Start-up pośredniczący w krótkoterminowym wynajmie nieruchomości, który działa już w 190 krajach, wyceniono na 10 miliardów dolarów. Zestawienie zamyka Dropbox. Jeden z liderów usług przechowywania danych w chmurze - korzysta z niego regularnie 200 milionów użytkowników - działa już od 2007 r. Osiągnął on obecnie wartość 10 miliardów dolarów.

d41la4a

Podziel się opinią

Share

d41la4a

d41la4a
Więcej tematów