Trwa ładowanie...
d1816dx

620 tys. polskich użytkowników Dropboksa

Dropbox to jeden z najbardziej cenionych serwisów oferujących przestrzeń dyskową w chmurze. W Polsce z jego serwisu korzysta blisko 3 proc. internautów.
Share
620 tys. polskich użytkowników Dropboksa
Źródło: chip.pl
d1816dx

Według danych z maja tego roku, strona startowa Dropbox.com cieszy się zainteresowaniem 620 tys. osób z Polski. To trzykrotnie mniejszy odsetek niż w Danii. Te same dane pokazują, że w Rumunii serwis jest popularny wśród niecałych 5 proc. użytkowników sieci. W pozostałych krajach objętych analizą wyniki są słabsze niż Polaków. Na Ukrainie odsetek wynosi około 2 proc. internautów, a w Rosji i w Turcji około 1 proc.

Zainteresowaniu chmurą Dropbox sprzyjają promocje producentów telefonów. Samsung oferuje 5. GB dodatkowego miejsca na dwa lata, nieco mniejszą przestrzeń oferowało też jakiś czas temu HTC. Podstawowy pakiet można zwiększyć korzystając szeregu mechanizmów, takich jak polecanie usługi znajomym czy włączenie synchronizacji galerii telefonu z chmurą. Są też pakiety płatne. Za 1 TB miejsca zapłacimy 40 zł miesięcznie. Najwięksi konkurenci Dropboksa to One Drive Microsoftu i Google Drive.

d1816dx

Podziel się opinią

Share
d1816dx
d1816dx
Więcej tematów