Trwa ładowanie...
d116ss9
CHIP

600 Mb/s za 109 zł - tak szybkiego Internetu jeszcze w Polsce nie było

Orange przygotował ofertę wyjątkowo szybkiego internetu. Dzięki wykorzystaniu łącz światłowodowych możliwy jest dostęp do sieci z zawrotną jak na polskie warunki prędkością 600 Mb/s. Nowa oferta jest już dostępna dla 400 tys. gospodarstw domowych w Polsce. Do końca roku obejmie kolejne 320 tys. domostw stając się tym samym największą światłowodową siecią w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
600 Mb/s za 109 zł - tak szybkiego Internetu jeszcze w Polsce nie było
(ˆ Sashkin - Fotolia.com)
d116ss9

Orange stale rozwija swoją infrastrukturę. Do najnowszych osiągnięć operatora możemy zaliczyć sieć światłowodową FTTH (Fiber To The Home), która w najbardziej optymistycznym wariancie pozwala osiągnąć prędkość 60. Mb/s przy opóźnieniach rzędu zaledwie 2ms. Technologii światłowodowej raczej nikomu zachwalać nie trzeba - zdecydowanie góruje nad standardowymi kablami miedzianymi czy też radiowym LTE.

Minusy? Póki co tylko jeden. Oferta Orange Supernova nie będzie od razu dostępna wszędzie. W pierwszej kolejności operator zainwestował w infrastrukturę w dużych miastach - m.in. Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Każdy może sprawdzić na stronie Orange, czy pod jego adresem opisana wyżej usługa jest możliwa do zrealizowania. A jak przedstawia się oferta pod kątem cenowym? O dziwo nie jest wcale tak drogo, jak moglibyśmy przypuszczać.

Internet światłowodowy do prędkości 10. Mb/s przy umowie na 24 miesiące kosztuje 69 zł; do 300 Mb/s = 79 zł, do 600 Mb/s=109 zł. Dodatkowo, będzie można połączyć internet z telewizją w różnorodnych pakietach. Przykładowo w najdroższej opcji Pakiet Extra+ (145 kanałów, w tym 44 HD) w połączeniu z internetem 600 Mb/s przez pierwszy rok umowy kosztuje tyle samo co sam internet (109 zł), dopiero w drugim roku koszt wzrasta do 139 zł.

d116ss9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d116ss9

d116ss9