3-latek zablokował iPada na prawie 50 lat. Ciebie też może to spotkać

3‑latek zablokował iPada na prawie 50 lat. Ciebie też może to spotkać

3-latek zablokował iPada na prawie 50 lat. Ciebie też może to spotkać
Źródło zdjęć: © 123RF
Adam Bednarek
11.04.2019 15:35, aktualizacja: 11.04.2019 15:49

Lepiej uważajcie, gdy dzieci bawią się waszymi telefonami i tabletami. Dlaczego? Bo miną lata nim uda wam się je ponownie odblokować. Przykładem jest tata 3-latka, który sprawił, że hasło w iPadzie będzie można wpisać dopiero w… 2067.

Jak 3-latek zablokował tablet? Po prostu kilkukrotnie źle wpisał hasło. Wówczas iPhone się blokuje i to na długo, jeśli nieudanych prób było wiele. W tym przypadku następna okazja do wpisania hasła będzie możliwa za prawie 26 mln minut, czyli 48 lat.

Wprawdzie nie zawsze trzeba czekać prawie pół wieku. W tym przypadku możliwe było oblokowanie iPada, ale było równoznaczne ze skasowaniem wszystkich danych. Co ciekawe, takie sytuacje wcale nie zdarzają się rzadko. Wystarczy chwila nieuwagi lub zanik pamięci, a problem gotowy. O podobnym przypadku pisaliśmy w maju 2018 roku. Użytkownik wpisał źle kod 9 razy i zablokował iPhone'a na prawie 48 lat.

Obraz
© Materiały prasowe

W rozmowie z WP Tech autor zdjęcia potwierdził, że z telefonu nadal można korzystać. W tym przypadku nie dało się jednak przywrócić go do ustawień fabrycznych. Przy próbie "wyzerowania" sprzęt prosił o kod, a po nieudanych próbach wyświetlał komunikat, jaki widzicie powyżej. To spory problem, jeżeli ktoś chce oddać lub sprzedać telefon, a wcześniej wyczyścić go z prywatnych danych. Warto uważać.

Przekonała się zresztą o tym matka 2-latka, który bawił się jej iPhonem. Przypadek Chinki również opisywały media. Dzieciak bawił się dotykowym ekranem, sęk w tym, że robił to, gdy sprzęt prosił o wpisanie zabezpieczającego kodu. Wciskanie losowych cyfr sprawiło, że kilkakrotnie wprowadził błędną kombinacje. A im więcej nieudanych prób, tym dłużej trzeba czekać na kolejną szansę. Efekt? Albo straci się wszystkie dane, albo następna próba odblokowania dopiero za 47 lat.

Widząc ekran blokady i hasło, że następna próba dopiero za pół wieku, można się załamać. Ale wyobraźcie sobie, że w tym przypadku powiedzenie "mogło być gorzej" nie jest banałem. Powie wam o tym ojciec 13-latka, który wydał 4,5 tys. dolarów na grę "FIFA" z karty taty.

Zabezpieczyć telefon przed dzieckiem nie jest łatwo, bo młodych bardzo ciągnie do technologii. Z badań firmy Norton wynika, że dzieci cenią czas spędzany z urządzeniem mobilnym bardziej niż słodycze. Warto więc wiedzieć, co należy zrobić, aby uchronić pociechę przed szkodliwymi treściami i zagrożeniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)