25 kwietnia ostateczną datą "zniknięcia" smartfonów Nokii

25 kwietnia ostateczną datą "zniknięcia" smartfonów Nokii23.04.2014 13:56
25 kwietnia ostateczną datą "zniknięcia" smartfonów Nokii
Źródło zdjęć: © Tjeerd / flickr.com / CC

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft ogłosił, że planuje przejąć od Nokii dział urządzeń i usług. Wartość transakcji to 7,2 miliarda dolarów. Zostanie ona sfinalizowana już w najbliższy piątek.

We wrześniu ubiegłego roku Microsoft ogłosił, że planuje przejąć od Nokii dział urządzeń i usług. Wartość transakcji to 7,2 miliarda dolarów. Dniem jej finalizacji jest 25 kwietnia.

Wszystkie urzędy regulujące rynek ostatecznie wyraziły zgodę na przejęcie działu urządzeń i usług Nokii przez Microsoft. Oznacza to, że już w najbliższy piątek stanie się on własnością giganta z Redmond. Sam zainteresowany twierdzi, że "pomoże mu to w przyspieszaniu wdrażania innowacji i zdobywaniu rynku przez Windows Phone" oraz "zaprezentowaniu miliardowi użytkowników telefonów Nokia usług Microsoftu".

Microsoft nie tylko przejmie odpowiedzialność za smartfony Lumia z Windows Phone, ale również za linię X z Androidem, za smartfony z systemem Asha oraz za zwykłe, tradycyjne telefony komórkowe. Dodatkowo, witryna nokia.com oraz powiązane z nią kanały społecznościowe przez rok będą kontrolowane przez Microsoft.

Microsoft nie przejmuje jednak praw do marki Nokia. Będzie mógł ją wykorzystywać tylko przy okazji smartfonów z Androidem i Ashą. Oznacza to, że kolejne Lumie będą oznaczone logiem Microsoft (lub, być może, inną stworzoną do tego celu marką).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows ma działać wszędzie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)