Trwa ładowanie...
ycipk-3jrwfn

20 lat eksploracji Marsa. Zobacz niesamowity film od NASA

NASA od 1997 roku bezustannie eksploruje powierzchnię Czerwonej Planety. Z tej okazji agencja przygotowała materiał wideo, w którym pokazuje wszystkie dotychczasowe misje na tej planecie. Naukowcy ukazali na filmie również najbliższą przyszłość - pierwszą załogową podróż na Marsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
20 lat eksploracji Marsa. Zobacz niesamowity film od NASA
(NASA)
ycipk-3jrwfn

Dokładnie 4 lipca 1997 lądownik Pathfinder i łazik Sojourner rozpoczęły badanie Czerwonej Planety. W ciągu 20 lat lądowały na tej planecie kolejne roboty. Aktualnie Marsa bada pięć robotów NASA oraz trzy wysłane przez inne kraje. Obecnie Czerwoną planetę odkrywa łazik o nazwie Curiosity.

W ciągu 20 lat NASA wysłała na Marsa łącznie osiem różnych misji, w tym lądowniki, łaziki i orbitery. Bezustanne badania w dużym stopniu poszerzyły naszą wiedzę na temat tej niesamowitej planety. Więcej wiemy o procesach na niej zachodzących, zmianach klimatycznych, które miały miejsce na przestrzeni milonów lat oraz wilgotnym środowisku, które może sprzyjać życiu na tej planecie.

ycipk-3jrwfn
NASA
Podziel się

W następnych dwóch dekadach naukowcy spróbują dowiedzieć się, czy na Czerwonej Planecie kiedyś istniało życie oraz postawić człowieka na jej powierzchni.

Zobacz: Tak może wyglądać kolonizacja Marsa

ycipk-3jrwfn

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3jrwfn

ycipk-3jrwfn
ycipk-3jrwfn