WP

14 milionów użytkowników Facebooka opublikowała prywatne posty jako publiczne. Winę ponosi serwis

Kolejna wpadka Facebooka. W wyniku błędu deweloperów posty, które miały zostać udostępnione znajomym, zostały opublikowane ze statusem publicznym, do wglądu dla każdej osoby. Ofiarą wpadki padło około 14 milionów zarejestrowanych na platformie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustawienia prywatności posta na Facebooku można łatwo sprawdzić.
Ustawienia prywatności posta na Facebooku można łatwo sprawdzić. (Facebook.com)
WP

Błąd dotyczy statusów, które zostały opublikowane między 18 a 27 maja. Jego powodem była modyfikacja sposobu, w jaki postuje się między innymi zdjęcia na profilach użytkowników. Deweloperzy ustawili, że domyślną grupą docelową będą wszyscy. W konsekwencji posty są widoczne nawet dla osób niezarejestrowanych na Facebooku. Każda osoba z łączem internetowym mogła zobaczyć, co wrzuciliśmy.

Serwis pozwala na ustawienie, kto będzie adresatem naszego statusu – możemy zaznaczyć, że będą to znajomi, konkretne osoby, tylko my, możemy też ustawić, kto nie zobaczy naszej aktualizacji.

Facebook opublikował oświadczenie, w którym podkreślił, że problem został rozwiązany, a osoby poszkodowane zostaną poinformowane i będą miały możliwość sprawdzić i zmodyfikować grupę docelową postów wrzuconych między 18 a 27 maja. Erin Egan, prezes ds. prywatności, która podpisała się pod oświadczeniem, podkreśliła, że błąd nie wpłynął na posty opublikowane przed 18 maja, i przeprosiła za pomyłkę.

WP

Zalecono również, by użytkownicy zapoznali się ze stroną, gdzie opisano podstawowe informacje dotyczące ochrony prywatności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP