Trwa ładowanie...
d1je3io

12-latka w teście IQ uzyskała lepszy wynik niż Albert Einstein i Stephen Hawking

Rajgauri Pawar – 12-latka z Indii osiągnęła w teście badającym iloraz inteligencji wynik 162. To dwa punkty więcej niż Albert Einstein i Stephen Hawking.
Share
12-latka w teście IQ uzyskała lepszy wynik niż Albert Einstein i Stephen Hawking
Źródło: Relacje WP, Fot: Rose Braverman
d1je3io

Rajgauri podeszła w kwietniu do testu organizowanego przez brytyjski oddział Mensy w Manchesterze. Okazało się, że uzyskała najwyższy w historii wynik wśród osób poniżej 18 roku życia. Oznacza to także, że znalazła się wśród 1 proc. osób, które do testu przystąpiły i osiągnęły wynik pozwalający na nazwanie go geniuszem (przyjmuje się, że granica ta to 140 pkt).

Zdaniem Mensy – największego i najstarszego stowarzyszenia zrzeszającego osoby bardzo wysokim ilorazie inteligencji, podobnym wynikiem może się pochwalić tylko 20 000 osób na całym świecie.

Sama Pawar uzyskany przez siebie wynik komentuje z dystanem - przed testem czułam się nieco zdenerwowana, ale było w porządku i jestem bardzo zadowolona, że poszło mi tak dobrze – powiedziała w rozmowie z Times of India.

d1je3io

Często uważa się, że testy IQ nie są najlepszą metodą sprawdzania inteligencji człowieka. Wskazuje się, że można wyróżnić więcej niż jeden typ inteligencji. Jako alternatywę proponuje się sprawdziany badające 8 rodzajów inteligencji (logiczno-matematyczną, językową, przyrodniczą, muzyczną, przestrzenną, cielesno-kinestetyczną, interpersonalną oraz intrapersonalną).

Stowarzyszenie Mensa w Polsce dyplomatycznie używa określenia, że wysoki wynik uzyskany w przeprowadzonym przez tę organizację teście „prawdopodobnie dowodzi sporej prędkości przebiegu naszych procesów myślowych.”

d1je3io

Podziel się opinią

Share
d1je3io
d1je3io
Więcej tematów