1000zł na nową MP3 HiFiMan Hm‑601 Slim

1000zł na nową MP3 HiFiMan Hm-601 Slim
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.08.2012 16:15, aktual.: 17.08.2012 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HiFiMAN zaprezentował swój nowy przenośny odtwarzacz audio HM-601 SLIM. Nowy model zachował najważniejsze funkcjonalności swojego poprzednika oraz przede wszystkim wysoką jakość dźwięku znaną z wyższego modelu HM-602. Dzięki szeregowi modernizacji oraz nowej technologii produkcji nowy model jest cieńszy, lżejszy i tańszy od swojego poprzednika.

Hasła popularnych producentów głoszą, że im więcej bitów tym lepszy dźwięk. Produkty HiFiMANa pokazują, że można odtworzyć dobry dźwięk, także przy mniejszej ilości bitów.. HiFiMAN HM-60. Slim przetwarza dźwięk w jakości 16-bitów/44 kHz.

Do przetwarzania dźwięku w HM-60. Slim producent użył przetwornika TDA1543, który pracuje w trybie NOS (non-oversampling). Oznacza to, że HM-601 Slim w żaden sposób nie zmienia dźwięku poprzez nadpróbkowanie, które jest sztuczną i uproszczoną formą usuwania zakłóceń, które powstają w procesie przetwarzania sygnału z formy cyfrowej na analogową.

Z drugiej strony rezygnacja z oversamplingu stawia dużo wyższe wymagania względem konstrukcji oraz podraża jej koszty. HiFiMAN stosuje dużo trudniejsze w implementacji rozwiązania w postaci filtrów dolnoprzepustowych, które nie mają degradującego wpływu na przetwarzany sygnał cyfrowy. Pozwala to lepiej odtwarzać łagodną analogową amplitudę sygnału, dzięki temu dźwięk generowany przez HM-60. Slim jest dużo bardziej zbliżony do oryginału.

HM-60. Slim został także wyposażony w jeden z najmocniejszych wzmacniaczy słuchawkowych na rynku. Dzięki temu jest w stanie współpracować nie tylko z dousznymi lub dokanałowymi słuchawkami przenośnymi, ale także z pełnymi nausznymi słuchawkami dowolnej marki. HM-601 Slim obsługuje słuchawki o oporności do 300 Ohm. Odtwarzacz wyposażono także w liniowe wyjście, które pozwala podłączyć HM-601 do wzmacniacza.

Zakres pojemności HM-60. Slim waha się od 4 do 40GB. Odtwarzane pliki to natomiast FLAC, WAV, APE, OGG, AAC, WMA, MP3.

Cena: od 999 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)