1000 osób w Intelu pracuje nad... iPhone'm 7

1000 osób w Intelu pracuje nad... iPhone'm 7

1000 osób w Intelu pracuje nad... iPhone'm 7
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.10.2015 15:17, aktualizacja: 19.10.2015 08:42

Wygląda na to, że Apple coraz konsekwentniej stosuje politykę wielu dostawców najważniejszych podzespołów swoich telefonów. Dotyczyć to będzie nie tylko procesorów, ale także wbudowanym chipów z modemem LTE.

Tak zwane "dobrze poinformowane źródła" twierdzą, że ponad 1000 pracowników Intela oddelegowanych jest do pracy nad modemem 7360 LTE (zarówno od strony sprzętowej, jak i oprogramowania), który może być wykorzystany w nadchodzącej generacji telefonów komórkowych firmy Apple. Jego dostawy - jak poinformował sam prezes Intela, Brian Krzanich, mają się rozpocząć już pod koniec 2015 roku. Prawdopodobnie Apple podtrzyma równocześnie współpracę z firmą Qualcomm, tym samym różnicując źródła dostaw modemów LTE do swoich nowych smartfonów. Przypomnijmy, że w tym momencie jest inaczej - wszystkie obecnie sprzedawana iPhone'y wyposażone są modem LTE firmy Qualcomm o nazwie 9X45.

Intel niewątpliwie wzmocni w ten sposób swoją (dość przeciętną na razie) pozycję na rynku rozwiązań mobilnych, zaś Apple zabezpieczy się na wypadek opóźnień ze strony któregoś z dostawców. Warto przypomnieć, że firma z jabłuszkiem w logo stosuje podobną politykę już w przypadku obecnej generacji iPhone'ów 6s i 6s Plus, wykorzystując procesory dwóch firm: Samsunga i TSMC.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft przestaje wciskać Windows 10 na siłę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)