100 tys. terminali do płatności zbliżeniowych w Polsce

100 tys. terminali do płatności zbliżeniowych w Polsce04.12.2012 16:20
100 tys. terminali do płatności zbliżeniowych w Polsce
Źródło zdjęć: © chip.pl

Już ponad 100 tys. terminali w Polsce, czyli co trzeci zainstalowany w naszym kraju, przyjmuje szybkie płatności kartami zbliżeniowymi, co czyni z Polski najbardziej rozwinięty w Europie kraj pod względem nasycenia sieci akceptacji terminalami zbliżeniowymi - podaje Visa w komunikacie prasowym.

Wdrażanie najnowszych technologii dynamicznie rozwija się w transporcie miejskim. We Wrocławiu można płacić zbliżeniowo we wszystkich tramwajach i autobusach, a kolejne miasta wprowadzają możliwość płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej. W Warszawie zbliżeniowo można zapłacić już w 350 autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych, a ich liczba ma wzrosnąć do 1000 w przyszłym roku. Płatności zbliżeniowe przyjmuje 20 biletomatów stacjonarnych, kolejne 80 nowych ma zostać zainstalowanych, a docelowo możliwość płatności zbliżeniowych Visa ma być udostępniona we wszystkich funkcjonujących biletomatach stacjonarnych. Możliwość płacenia zbliżeniowo za przejazd jest udostępniana w innych miastach, np. w części pojazdów transportu miejskiego w Łodzi, czy też w pojazdach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie.

Zbliżeniowo można płacić za bilety kolejowe m.in. w ponad 200 terminalach w kasach Przewozów Regionalnych oraz za przejazdy PKP Intercity (bilety jednorazowe) w ponad 100 stacjonarnych biletomatach. W planach jest instalacja urządzeń w kasach i pojazdach kolei podmiejskich w różnych miastach. Taką możliwość zaczęła stopniowo udostępniać np. Warszawska Kolej Dojazdowa.

Już około 30. parkometrów z taką funkcjonalnością zostało zainstalowanych w największych miastach w Polsce. W Warszawie na początku 2013 roku ma zostać uruchomiona taka możliwość w 240 najbardziej nowoczesnych parkometrach, które ostatnio zostały zainstalowane w centrum miasta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)