Trwa ładowanie...
dayp0s8
Informacja prasowa

10 wyższych uczelni technicznych bierze udział w 2. edycji programu Huawei "Seeds for the Future"

Ruszyła druga edycja międzynarodowego programu „Seeds for the Future” dla studentów wyższych uczelni technicznych. Inicjatywę wspierają Wicepremier i Minister Gospodarki - Janusz Piechociński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, którzy objęli program patronatem honorowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
10 wyższych uczelni technicznych bierze udział w 2. edycji programu Huawei "Seeds for the Future"
(Materiały prasowe)
dayp0s8

„Seeds for the Future” to międzynarodowy program Huawei na rzecz innowacji i edukacji technicznej. Projekt umożliwia studentom i absolwentom kierunków ścisłych zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu technologii teleinformatycznych (ICT). W Polsce do programu przystąpiło dziesięć uczelni technicznych. Każda z nich wytypuje jednego studenta, który odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami w tematyce nowych technologii. Nagrodą będzie udział w dwutygodniowych, międzynarodowych warsztatach w Chinach, prowadzonych przez ekspertów Huawei.

O szansach, jakie niesie ze sobą udział w programie, mówi Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska: - Dziesięciu zwycięzców polskiej edycji „Seeds for the Future” wyjedzie na dwa tygodnie do Pekinu i do głównej siedziby firmy Huawei w Shenzhen. Na miejscu będą mieli możliwość poznania międzynarodowych standardów, kultury i wartości, jakimi kieruje się Huawei w swojej codziennej pracy. Szczególnie ważnym doświadczeniem dla młodych ludzi, wchodzących dopiero na rynek pracy, będzie profesjonalne szkolenie techniczne z najlepszymi specjalistami w branży ICT.

W tegorocznej edycji biorą udział:
- Politechnika Warszawska
- Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
- Politechnika Wrocławska
- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
- Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
- Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
- Politechnika Gdańska
- Politechnika Łódzka
- Politechnika Poznańska
- Politechnika Śląska w Gliwicach

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 lipca br. Warsztaty w Chinach odbędą się w drugiej połowie sierpnia 2015 r.

dayp0s8

Podziel się opinią

Share

dayp0s8

dayp0s8
Więcej tematów