10 funkcji Samsunga Galaxy S5, o których nie wiedzieliście

10 funkcji Samsunga Galaxy S5, o których nie wiedzieliście

10 funkcji Samsunga Galaxy S5, o których nie wiedzieliście
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.06.2014 13:41, aktualizacja: 08.07.2016 10:47

Ekran obsługiwany ołówkiem, tryb prywatny czy Wirtualna Wycieczka to tylko niektóre z funkcji najnowszego smartfona Galaxy S5. Prezentujemy 10 nowych funkcji, które mogą uczynić życie właścicieli urządzenia wygodniejszym i prostszym.

Galaxy S5 ma wiele cech, które zwróciły już uwagę konsumentów, w tym aparat fotograficzny o wysokiej rozdzielczości, odporność na kurz i wodę (norma IP67), czytnik linii papilarnych i pierwszy na świecie czujnik tętna fabrycznie instalowany w smartfonie. Urządzenie ma również wiele przydatnych funkcji, które pomogą w codziennym użytkowaniu urządzenia.

Ekran S5 można obsługiwać ołówkiem

S5 został wyposażony w elektrostatyczny ekran dotykowy, który pozwala na pisanie na nim za pomocą rysika, paznokcia, a także ołówka. Funkcję tę można aktywować, wchodząc do menu Ustawienia, wybierając Wyświetlacz i zaznaczając Zwiększ czułość dotyku albo wybierając Czułość dotyku spośród 2. ikon szybkiego wyboru, które pojawiają się po przeciągnięciu dwoma palcami po pasku powiadomień w górnej krawędzi ekranu.

Przechyl telefon poziomo, aby wyszukać podobne utwory

Użytkownik, który słucha utworu muzycznego, może w prosty i szybki sposób zainspirować się innymi wykonawcami muzyki o podobnym gatunku. Wystarczy obrócić smartfon poziomo. Za pomocą wbudowanego odtwarzacza muzyki, użytkownik otrzymuje dostęp do listy rekomendowanych utworów, która zawiera podobne utwory wybrane w oparciu o muzykę, która jest przechowywana na urządzeniu. Rekomendacje powstają na podstawie analizy nastroju, gatunku, źródła i innych aspektów odtwarzanej muzyki. Im więcej utworów zapisano w pamięci telefonu, tym lepsze podpowiedzi otrzyma użytkownik.

Wirtualna wycieczka oraz „Zdjęcia i nie tylko”

Galaxy S5 oferuje kilka nowych trybów fotografowania, pośród których warto zwrócić uwagę na Virtual Tour Shot (Wirtualna wycieczka) oraz Shot & More (Zdjęcia i nie tylko). Tryb Wirtualnej wycieczki pozwala wykonać serię zdjęć z ręki, na podstawie których S5 automatycznie utworzy prezentację umożliwiającą wirtualne zwiedzanie sfotografowanego miejsca. Tryb ten pozwala również stworzyć ruchomy obraz. „Tryb Zdjęcia i nie tylko”. pozwala edytować zdjęcia i wzbogacać je o różne efekty zaraz po wykonaniu. Po uruchomieniu tego trybu aparat pozwala szybko zrobić kolejne zdjęcia i od razu nakładać na nie efekty, takie jak Najlepsze zdjęcie, Najlepsza twarz, Zdjęcie fabularne, Gumka i Zdjęcie panoramiczne. Dodatkowe tryby fotografowania można pobrać z Samsung Apps.

Tryb prywatny pozwalający ukryć poufną zawartość

Jak przechowywać dane, których użytkownik nie chce udostępnić innym? S5 ma Tryb prywatny, który pozwala ukrywać przed wścibskimi oczami zdjęcia, filmy, muzykę, nagrania i pliki w folderze Moje pliki. Na początek użytkownik powinien wybrać Tryb prywatny w menu Ustawienia i wybrać metodę odblokowywania ukrytej zawartości. Aby zabezpieczyć plik, wystarczy wybrać Przenieś do prywatnych w Menu. Sprawi to, że obok wybranego pliku pojawi się ikona kłódki. Oznacza to, że jest on bezpieczny. Zawartość oznaczona jako prywatna pojawia się na ekranie wyłącznie po włączeniu Trybu prywatnego. Jeśli użytkownik zapomni o kodu odblokowującego prywatną zawartość, będzie musiał przywrócić oryginalne ustawienia telefonu.

Co zrobić, jeśli podczas rozmowy użytkownik chce dowiedzieć się czegoś więcej o osobie po drugiej stronie słuchawki?

S5 wyświetla informacje o rozmówcy podczas wybierania numeru, odbierania połączeń i w trakcie rozmowy. Wystarczy przejść do menu Ustawienia, następnie wybrać Połączenia i Wyświetl informacje o rozmówcy, aby wyświetlić listę ostatnich działań rozmówcy w sieci społecznościowej (Google+) oraz wcześniejszych rozmów i wiadomości.

Przybornik, czyli zestaw najczęściej wykorzystywanych aplikacji

Przybornik zapewnia szybki dostęp do ulubionych aplikacji. Aby aktywować tę funkcję, wystarczy rozwinąć pasek powiadomień znajdujący się w górnej części ekranu i wybrać ikonę Przybornik albo wejść do menu Ustawienia i znaleźć Przybornik. Użytkownik uzyska dostęp do ikony białego kółka z trzema kropkami w środku. Przytrzymując palec na ikonie Przybornika i po wyborze opcji Edycja w górnej części ekranu, przechodzi się do ekranu pozwalającego wybrać aplikacje, które znajdą się w Przyborniku. Aplikacje zawarte w Przyborniku można uruchamiać z dowolnego miejsca, co pozwala robić wiele rzeczy jednocześnie.

Oznaczanie osób, z którymi często korespondujemy za pomocą wiadomości tekstowych jako Nadawców priorytetowych
Funkcja ta pozwala oznaczyć wybrane osoby z listy kontaktów, z którymi użytkownicy często się komunikują się za pomocą SMS-ów, jako nadawców priorytetowych. Reprezentujące ich ikony będą się pojawiały w górnej części aplikacji do wysyłania SMS-ów. Układ ten zwiększa wydajność komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych. Dotknięcie jednej z ikon nadawców priorytetowych pozwala odebrać bądź wysłać wiadomość do wybranej osoby. Aby dodać kontakty ze Skrzynki odbiorczej albo Listy kontaktów do listy priorytetowych nadawców, wystarczy uruchomić aplikację do wysyłania SMS-ów i dotknij ikony „+”. Można zdefiniować do 2. priorytetowych nadawców.

Rozmawianie przez telefon podczas korzystania z innej aplikacji – wyskakujące powiadomienie o przychodzącym połączeniu

Zasadniczo, kiedy połączenie przychodzi w trakcie korzystania przez użytkownika z innej aplikacji, aplikacja jest zawieszana, a na ekranie pojawia się ekran odbierania połączenia. GALAXY S5 informuje o przychodzących połączeniach za pomocą wyskakującego powiadomienia, co pozwala rozmawiać, nie wyłączając aplikacji. Wystarczy wejść w menu Ustawienia, a następnie Połączenia i zaznaczyć opcję Wyskakujące powiadomienia o połączeniach, jeśli chcemy, by zamiast ekranu odbierania połączenia pojawiało się powiadomienie. Aby zacząć rozmowę, nie przerywając czynności, która jest wykonywana, wystarczy dotknąć ikonę głośnika znajdującą się pośrodku powiadomienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)