czytaj więcej o antywirusie

Antywirus online to rozwiązanie, które pozwoli przeskanować twój komputer w poszukiwaniu wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Po co instalować rozbudowane programy antywirusowe, jeżœli skaner online może wykonać ich pracę równie dobrze, a potrzebuje jedynie przeglądarki internetowej.

Wymagania antywirusa online są bardzo skromne. Wystarczy komputer PC z procesorem szybszym niż Intel Pentium III 600 MHz, 256 MB RAM i systemem operacyjnym Windows XP lub nowszym. Praktycznie każdy komputer w dowolnym polskim domu spełnia te wymagania. Antywirus online działa niezależnie od przeglądarki jakiej używasz. Uruchomisz go pod Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, czy Internet Explorer.

Skaner antywirusowy online posiada codziennie aktualizowaną bazę dziesiątek tysięcy wirusów oraz rozbudowane technologie heurystyczne, które potrafią wykryć zupełnie nowe szkodniki, które nie trafiły jeszcze do bazy. Najważniejsze jednak, że to nie ty musisz się martwić o aktualizację antywirusa online - odbywa się to automatycznie.

Skaner antywirusowy online pozwala na wykonanie 3 rodzajów sprawdzenia komputera: szybkiego, pełnego i manualnego. Pierwsze pozwala sprawdzić najistotniejsze miejsca komputera, w których wirusy chowają się najczęœciej, skanowanie pełne sprawdza wszystkie pliki na dysku komputera, a skanowanie manualne pozwala wybrać, co chcemy przeskanować.

Choć skaner antywirusowy online nie zastąpi profesjonalnego oprogramowania antywirusowego, może z powodzeniem posłużyć do wykrycia większoœci niebezpiecznych infekcji i skutecznie pomaga chronić nasz sprzęt przed zakusami cyberprzestępców.

Galerie

Programy do pobrania: