Najgorsze strony 2008 r. - wyniki głosowania internautów

Najgorsze strony 2008 r. - wyniki głosowania internautów

Najgorsze strony 2008 r. - wyniki głosowania internautów
02.02.2009 14:30, aktualizacja: 02.02.2009 14:47

Konkurs o przewrotnej nazwie "Najgorsze strony internetowe 2008 r." rozstrzygnięty. Ranking, zainicjowany przez członków projektu, ZłaStrona.org został przygotowany w oparciu o głosy ponad 2,5 tys. internautów, którzy typowali najgorsze ich zdaniem serwisy WWW w internetowym głosowaniu. Niechlubne tytuły najgorszych stron minionego roku przypadły tym razem pięciu firmom i organizacjom, w tym m.in. spółce telekomunikacyjnej Orange.

Przypomnijmy, że projekt ZłaStrona.org to - jak informują jego przedstawiciele - "powstały z końcem roku 2007, otwarty, edukacyjny projekt internetowy. Uczy jak unikać użytecznościowych i funkcjonalnych błędów współczesnego Internetu. Opisany w przystępny sposób interfejs zlastrona.org skierowany jest do młodych projektantów i administratorów stron WWW. Pokazując najgorsze praktyki pomaga im wyeliminować błędy."

Tegoroczny konkurs na najgorsze strony internetowe był już drugim, organizowanym przez ZłaStrona.org. W drodze internetowego głosowania użytkownicy, spośród listy nominowanych - http://www.pcworld.pl/news/332323.html, wyłonili "zwycięzców":

- najgorsza wydajność - strona kupbilet.pl za sprzedaż biletów na Euro 2008,
- najgorsza użyteczność - orange.pl ( internetowa obsługa klienta ),
- najgorsza dostępność - citibank.pl za komunikaty błędów w języku angielskim,
- najgorsza strona opłacana z podatków - npw.gov.pl ( Naczelna Prokuratura Wojskowa ) - "za całokształt",
- wybór internautów - rury.com.pl.

Przy okazji opublikowania wyników głosowania, członkowie projektu ZłaStrona.org wystosowali oświadczenie następującej treści:

"Nasza inicjatywa nie podoba się części Internautów i ludziom tworzącym strony internetowe oraz firmom strony zlecające. Widać to w mailach i komentarzach. Motywuje nas to dodatkowo do szerszych poszukiwań miernot w polskim internecie. Chcielibyśmy przypomnieć naszym oponentom, że zlastrona.org ( na której skupił się najsilniejszy atak ) dlatego nazywa się "zła strona", bo jest źle zrobioną stroną internetową ( ... ). Dodatkowo pojawia się zarzut, że nie mamy prawa oceniać innych. Na takie uwagi odpowiadamy: "Czy ktoś kiedyś zapytał jakie prawo do oceny ma np. http://www.webstarfestival.pl/? Czy robią dobre strony? Czy w ich plebiscycie wygrywają naprawdę najlepsze strony?". I na sam koniec: "zlastrona.org to nie jest firma, za którą stoi jakikolwiek kapitał czy media ( de facto to nie jest w ogóle firma ). Tylko takie inicjatywy, klecone na kolanie, mogą pozwolić sobie na praktycznie nieograniczone podważanie jakości witryn internetowych. A przy okazji dobrze się przy
tym bawić."

Zapytaliśmy przedstawicieli projektu o źródło wspomnianych ataków: _ " Niestety pojawiły się inwektywy i wulgarne wpisy na forum oraz w mailach do redakcji. Nic szczególnie konstruktywnego. Jednak wystarczająco przykre by zastanowić się nad kolejną edycją. Otrzymaliśmy również negatywne komentarze od niektórych nominowanych, jednak nie od samych właścicieli marek, a od twórców witryn. Mówiły o ich braku odpowiedzialności za jakość stron i zrzucaniu odpowiedzialności na zamawiającego stronę klienta. Oprócz tego zlastrona.org zostało wytknięte, że jest najgorszą stroną ze wszystkich. De facto takie jest jej założenie" _ - czytamy w mailu do redakcji PC World.

Więcej informacji: ZłaStrona.org - http://zlastrona.org

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)