Jak wybrać zestaw głośnomówiący do samochodu?

 
Źródło: wp.pl | 2012-02-08 (14:49) | 11 opinii
drukuj a a a

Każdy odpowiedzialny kierowca powinien unikać rozmów przez telefon komórkowy w czasie jazdy samochodem. Natomiast, jeśli już musi prowadzić rozmowy telefoniczne podczas jazdy to powinien zainwestować w zestaw słuchawkowy. Tutaj pojawia się jednak problem. Jak wybrać zestaw głośnomówiący do samochodu? Na jakie funkcje zwracać uwagę. Czy istnieje idealny zestaw głośnomówiący?

Niebezpieczne rozmowy
- Najważniejszym argumentem przemawiającym za używaniem różnego rodzaju zestawów głośnomówiących podczas jazdy samochodem jest przede wszystkim bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników dróg – mówi Anna Czujowska – Product Manager z firmy dystrybuującej produkty Jabra w Polsce. Jak wynika z różnych badań, kierowca rozmawiający przez telefon komórkowy podczas jazdy samochodem stwarza takie samo zagrożenie jak kierowca z 0,8 promila alkoholu we krwi. Jednak zagrożenie jest mniejsze, gdy korzysta on z zestawu głośnomówiącego bądź słuchawkowego. Dzięki temu nie musi trzymać telefonu w ręce.

Brak zestawu słuchawkowego oznacza mandat
Poza zagrożeniem bezpieczeństwa niekorzystanie z zestawu głośnomówiącego podczas jazdy samochodem wiąże się również z łamaniem przepisów prawa o ruchu drogowym. Ustawa przewiduje w takiej sytuacji mandat pieniężny opiewający na kwotę 200 złotych. Warto zaznaczyć, że iż wkrótce zacznie obowiązywać nowy taryfikator mandatów, zgodnie z którym poza mandatem pieniężnym kierowca zostanie ukarany 5 punktami karnymi.

(fot. Thinkstockphotos)
Wygoda, oszczędność i bezpieczeństwo
Używanie zestawu słuchawkowego bądź głośnomówiącego znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Trzymając telefon przy uchu kierowca naraża nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Mało przydatne są również coraz częściej spotykane rozwiązania w postaci możliwości używania samego telefonu komórkowego jako zestawu głośnomówiącego. - Taka opcja zazwyczaj nie pozwala na komfortową rozmowę, ponieważ głośnik telefonu jest zwykle za słaby, aby przebić się przez panujący w samochodzie hałas – zwraca uwagę Tomasz Pietruszka, Sales Director EE z firmy Jabra. Zestaw głośnomówiący jest wygodny, może być na przykład zamontowany w prosty sposób na osłonie przeciwsłonecznej czy uchwycie z przyssawką na przedniej szybie.

Przeciwnicy kupowania zestawów głośnomówiących czy słuchawkowych często argumentują swoje przekonania rzekomą wysoką ceną takich urządzeń. Nic bardziej mylnego. Coraz częściej profesjonalny zestaw głośnomówiący jest niewiele droższy, a w niektórych przypadkach tańszy niż grożący nam mandat. Taka inwestycja szybko się zwraca. Ważna jest także wygoda. Nie musimy trzymać telefonu przy uchu, a większość zestawów głośnomówiących można obsługiwać za pomocą jednego przycisku. Praktycznie wszystkie zestawy oferują także funkcję autoparowania. Na dodatek telefon i zestaw łączą się ze sobą automatycznie za każdym razem, gdy znajdą się w pobliżu siebie. Skoro już wiemy, dlaczego warto kupić urządzenia tego typu powinniśmy się zastanowić, jak wybrać zestaw głośnomówiący do samochodu.

CB Radio - największy wybór, najlepsze ceny! Kliknij i sprawdź!

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 10 100%
nie 0 0%

Opinie (11)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~brak 2016-01-01 (21:02) 8 miesięcy 27 dni 8 godzin i 13 minut temu

szkoda, że tytuł od treści artykułu się różnią "Jak wybrać zestaw głośnomówiący do samochodu?" Wchodząc na stronę wiem po co mi zestaw słuchawkowy, szukałam odpowiedzi jak znaleźć - gratuluję

odpowiedz

2
1
xxx 2015-07-14 (06:40) 1 rok 2 miesiące 14 dni 22 godziny i 35 minut temu

Najlepszy zestaw głośnomówiący to parrot minikit neo2 HD

odpowiedz

0
9
~wilkk 2012-02-10 (13:41) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 15 godzin i 34 minuty temu

Chcę Cię zaprosić do nowego przedsięwzięcia w polskim internecie. Odwiedź stronę www.latwakasa.eu i znajdź tam kontakt do mnie! Wszystko wyjaśnię, opowiem i GWARANTUJĘ CI ŻE ZACZNIESZ ZE MNA ZARABIAĆ PIENIADZE

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
7
~Paweł 2012-10-13 (21:28) 3 lata 11 miesięcy 15 dni 7 godzin i 47 minut temu

Wydaje mi się, że bardziej dekoncentruje sama rozmowa, na której trzeba się skupić, a nie trzymanie telefonu w ręce. W takim razie w jaki sposób zestaw głośnomówiący ma istotnie poprawiać bezpieczeństwo?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
2
~EaDo 2012-02-10 (13:53) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 15 godzin i 22 minuty temu

Wsiadam do samochodu (Vectra), przekręcam kluczyk i za moment telefon loguje mi sie do fabrycznego zestawu audio obsługiwanego z kierownicy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
5
~marian paździoch 2012-02-10 (11:34) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 17 godzin i 41 minut temu

alkohol alkoholem ale dlaczego piszecie ze kierowca z komorka stwarza zagrozenie jak mialby 0,8 promila? przeciez to dopuszczalny poziom w kilku krajach unii, wiec co te kraje unijne pozwalaja jezdzic po ulicach i stwarzac zagrozenie w imie prawa?

odpowiedz

2
2
~abc 2012-02-10 (10:48) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 18 godzin i 27 minut temu

Nie ma zestawów bo obecnie każde urządzenie posiada taki wbudowany w siebie. Czy to będzie telefon czy, przenośny komputer(PDA) z modułem GSM i możliwością rozmów głosowych (smartphone), takie cudo juz ma w sobie. Nawet moja PNA(nawigacja) ma po bluetooth możliwośc gadania na głos lub retransmisji do odbiornika radiowego w samochodzie

odpowiedz

3
4
~dc 2012-02-10 (07:53) 4 lata 7 miesięcy 18 dni 21 godzin i 22 minuty temu

Rzeczywiście sporo tych urządzeń.Tylko w jakim sklepie?Ostatnio w Media Markt widziałem tylko Nokie za 200 zł

odpowiedz

Galerie

Programy do pobrania: