Bezpieczna rodzina - nowa aplikacja w usłudze Gdzie jest dziecko

 
Źródło: WP.PL | 2012-09-07 (09:37) | 4 opinie
drukuj a a a

(fot. Thinkstockphotos)

Orange jako pierwszy operator komórkowy w Polsce udostępnił aplikację Bezpieczna Rodzina, która zapewnia rodzicom i ich podopiecznym jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. Aplikacja jest częścią popularnej usługi lokalizacyjnej "Gdzie jest dziecko".

Usługa "Gdzie jest dziecko" pozwala w dowolnej chwili sprawdzić za pomocą telefonu komórkowego, gdzie przebywa dziecko lub inna bliska osoba pozostająca pod opieką. Informacje są prezentowane za pomocą SMS-a lub na mapce wyświetlanej w telefonie. Dzięki wzbogaceniu jej w aplikację Bezpieczna Rodzina oferuje nowe możliwości, które sprawiają, że dzieci mogą czuć się jeszcze bezpieczniej, a ich rodzice jeszcze łatwiej sprawdzić, gdzie przebywa ich pociecha.

Jedną z nowych funkcji jest błyskawiczne informowanie opiekunów. W razie zagrożenia, podopieczny używający aplikacji może za pomocą jednego kliknięcia wysłać opiekunowi powiadomienie SOS wraz z materiałem video. Opiekun otrzymuje je wraz z informacją o miejscu, z którego została nadana. Oprócz tego, dzięki lokalizacji w sieci komórkowej wspartej precyzyjną lokalizacją przy użyciu satelitów GPS, aplikacja umożliwia bardzo dokładne sprawdzanie miejsca przebywania podopiecznego, a jemu samemu wygodne potwierdzenie zgody na lokalizowanie, za pomocą gotowego komunikatu "OK".

Funkcja Bezpieczna Rodzina jest dostępna w wersji Premium usługi "Gdzie jest dziecko". Prócz dostępnych dotąd standardowych funkcjonalności, klienci mogą w niej m.in. otrzymywać informacje, kiedy telefon podopiecznego pojawił się w wyznaczonej strefie lub ją opuścił, a także ustalić miejsce, gdzie ostatnio się znajdował.

Opłata za usługę w wersji Premium wraz z opcją Bezpieczna Rodzina wynosi 6,15 zł (z VAT) tygodniowo. W cenie zawarty jest pakiet lokalizacji, dzięki któremu w ciągu tygodnia można sprawdzać miejsce przebywania dziecka nawet 150 razy. Przy pierwszej aktywacji, klient otrzymuje w prezencie tydzień bezpłatnego korzystania z usługi, z możliwością wykonania 150 lokalizacji.

Nadal jest dostępna także standardowa opcja usługi "Gdzie jest dziecko", z 30 lokalizacjami miesięcznie i abonamentem w wysokości 6,15 zł.

Więcej szczegółów na www.orange.gdziejestdziecko.pl

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 0 0%
nie 1 100%

Opinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~BOBAL25 2012-09-10 (22:08) 4 lata 21 dni i 28 minut temu

GDZIE JEST KASA ?!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~jony 2013-04-27 (00:22) 3 lata 5 miesięcy 4 dni 22 godziny i 14 minut temu

Nie polecam a nawet stanowczo odradzam. Szkoda pieniedzy!!!!! Lokalizacja często wprowadza w bląd,a dokładnośc co zreszta sam sprawdziłem to chyba do 5km. Szukaj panie igły w stogu siana.Nie polecam!!!

odpowiedz

1
1
~rodzic 2013-02-26 (18:24) 3 lata 7 miesięcy 5 dni 4 godziny i 12 minut temu

lokalizacja mało dokładna i ogólna

odpowiedz

Galerie

Programy do pobrania: