Maxthon 3: przeglądarka, która zostawiła w tyle sławną konkurencję

 
Źródło: wp.pl | 2012-05-09 (14:45) | 314 opinii
drukuj a a a

(fot. WP.PL / Thinkstockphotos)

Przeglądarka jest niezbędnym narzędziem w świecie internetu. Korzystamy z niej codziennie i w dzisiejszych czasach zapewne nie wyobrażamy sobie bez niej życia. Dostępne są różne programy, jednak najpopularniejsze to Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera i Safari. Co decyduje, że korzystamy z takiej, a nie innej przeglądarki WWW?

Pobierz Maxthon 3

Chyba każdy chce szybko, wygodnie i bezpiecznie surfować po sieci, dlatego szukamy rozwiązania, które spełni wszystkie te wymagania i najlepiej sprawdzi się na co dzień. Wojna przeglądarek trwa od lat. Ich historia sięga początku lat 90. XX wieku, jednak prawdziwa walka rozpoczęła się kilka lat później. Najcięższy bój stoczył Microsoft z twórcami Netscape Navigator - zakończył się druzgocącym zwycięstwem Internet Explorer. Microsoft przez lata utrzymywał pozycję lidera na rynku przeglądarek, jednak w 2003 roku do walki z IE ruszyły Mozilla Firefox, Opera oraz Safari. Sielanka Microsoftu się skończyła.

Której przeglądarki używasz?
Polacy pokochali Firefoksa na tyle, że do dziś jest to najpopularniejsza przeglądarka w naszym kraju. Co drugi użytkownik sieci w Polsce z niej korzysta, jednak coraz częściej można usłyszeń narzekania internautów na działanie programu, spowodowane dużym apetytem na zasoby, powolnym działaniem oraz problemami z dodatkami. W 2008 roku do wojny przeglądarek przystąpił Google Chrome, który zyskuje coraz większą popularność. Również IE powoli odbudowuje swoją pozycję. Oczywiście, jeśli Firefox, Internet Explorer i Chrome nie przypadły nam do gustu, zawsze pozostaje alternatywa. Norweska Opera ma swoich zagorzałych zwolenników, tak samo jak Safari, które króluje na urządzeniach marki Apple. Ale czy to koniec świetnych przeglądarek? Czy można stworzyć coś lepszego i jeszcze szybszego?

Okazuje się, że tak. Słyszeliście kiedyś o Maxthon? To nowy król przeglądarek, co ciekawe, "Made in China". W testach HTML5 rozłożył na łopatki całą konkurencję. Najgorszy rezultat osiągnął Internet Explorer. 138 punktów to dowód na to, że Microsoft ma jeszcze dużo pracy przed sobą. Znacznie lepiej wypadło Safari - 317 punktów. Tuż przed nią uplasowała się Opera, z wynikiem 338 punktów. Dwie najpopularniejsze w Polsce przeglądarki, czyli Chrome i Firefox, uzyskały odpowiednio 345 i 400 punktów. Zaskoczeniem jest wynik chińskiej przeglądarki Maxthon, która zdobyła aż 437 punktów. Giganci nie dali rady. Zostali pokonani przez chińskich programistów, którzy prześcignęli swoich amerykańskich kolegów. Maxthon w 2011 roku stworzył oddział w Dolinie Krzemowej, w USA i wypuścił na rynek nowa wersję przeglądarki - Maxthon 3. Czy warto spróbować?

(fot. html5test.com)

Maxthon 3 to darmowa, hybrydowa przeglądarka stron WWW. Oparta jest na dwóch silnikach - Webkit oraz Trident, dla stron niezgodnych ze standardami. Ponadto wykorzystuje silnik JavaScript (V8) od Google. Zastosowane rozwiązania mają umożliwić szybkie przeglądanie zasobów globalnej sieci. Maxthon 3 oferuje funkcje blokowania wyskakujących okien, przeglądania wielu witryn na jednej karcie, czytnik RSS, kontrolę rodzicielską, a także filtr zawartości. Posiada wsparcie dla metody drag-and-drop, obsługę gestów myszy oraz mechanizmy zapobiegające zawieszaniu się przeglądarki i przyspieszające wczytywanie się stron. Twórcy programu zapewniają, że otwiera on strony internetowe dwa razy szybciej, niż Google Chrome. Warto dodać, że Maxthon 3 obsługuje większość dostępnych dla przeglądarek rozszerzeń, a także paski zadań. Pozwala również na personalizację wyglądu poprzez stosowanie skórek.

(fot. WP)

Po otwarciu przeglądarki ukazuje się dość oryginalne okno. W lewym górnym rogu warto zwrócić uwagę na awatar. Przeglądarka pozwala stworzyć konto użytkownika umożliwiające synchronizację kart. Maxthon 3 dostępna jest zarówno na PC, jak i platformy mobilne, dlatego w każdym miejscu możemy przeglądać dokładnie to samo - bardzo przydatna funkcja. Warto także zwrócić uwagę na funkcje pobierania wideo oraz możliwość odrywania elementów Flash. Dzięki niej możemy np. oglądać filmiki YouTube w osobnym oknie. Jeśli mamy panoramiczny monitor, z pewnością docenimy funkcję przeglądania dwóch stron obok siebie - wystarczy nacisnąć klawisz F10.

Być może jesteśmy świadkami wybuchu czwartej wojny przeglądarek. Maxthon 3 to bardzo szybka i innowacyjna przeglądarka, która bez kompleksów może stanąć w szranki z takimi gigantami jak Firefox, Chrome czy Internet Explorer. Jeśli nie wierzysz, przekonaj się sam i pobierz przeglądarkę internetową Maxthon 3 z naszego katalogu programów.

Pobierz Maxthon 3

sw/jg/sw

Sprawdź ceny laptopów i dowiedz się, gdzie kupisz najtaniej!

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 85 29.72%
nie 201 70.28%

Opinie (314)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

14
2
~anonim100101 2012-05-15 (18:48) 4 lata 4 miesiące 9 dni 9 godzin i 9 minut temu

A czy zastanowiliście się nad swoją prywatnością ? Przeglądarka MADE IN CHINA może mieć ukryte w sobie coś w rodzaju szpiega. Wiadomo jacy są Chińczycy. Osobiście nic do nich nie mam , ale mogli coś wstawić do tej przeglądarki. Kto wie czy nie będą teraz znali naszych adresów,haseł do kont bankowych i e-maili... a może i nawet numerów telefonów . Chyba część osób z nas korzysta z darmowych bramek sms... Przeglądarka może to przechwytywać i bez naszej wiedzy wysyłać do nich...No bo logicznie myśląc , z kąd nagle taka nowinka o przeglądarce która rozbiła pozostałe ? Nikt nic wcześniej nie pisał o tym... A tu nagle taki news...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Varrid 2016-03-11 (09:39) 6 miesięcy 13 dni 18 godzin i 18 minut temu

Waterfox.. najlepsza ^_^

odpowiedz

1
0
~przeglądarka miarka 2015-07-01 (19:21) 1 rok 2 miesiące 23 dni 8 godzin i 36 minut temu

maxthon to najlepsza przeglądarka którą znam i wiem że kiedyś maxthon będzie jedyną przeglądarką na świecie a nie chrome,firefox,opera,safari,slimboat,netscape

odpowiedz

0
2
~belebele 2012-06-04 (14:27) 4 lata 3 miesiące 20 dni 13 godzin i 30 minut temu

instalacja jest darmowa i korzystanie z tej przeglądarki bo gdy klikałem pobierz plik tam pisało coś o wykupieniu po 40 dniach i takie tam różne

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Maxthon 4 6/10 2014-01-31 (21:24) 2 lata 7 miesięcy 24 dni 6 godzin i 33 minuty temu

przeglądarka może i owszem jest szybka i ma wiele ciekawych funkcji ;) ale totalnie nie radzi sobie z facebookiem... raz że zmienia całkowicie jego funkcjonalność... system czatu działa jak za dawnych lat na fb... co na początku nawet się podoba... ale juz przewijanie wiadomości wyświetlających się na głównej doprowadza do szału... przewijasz przewijasz i nagle łup o kilka-kilkanaście postów w dół ni stąd ni zowąd. kolejny duży minus... raz na jakiś czas. nie wiem dokładnie jaki. odświeża wszystkie karty... co np. w przypadku oglądania filmów jest drażniące bo zrywa moment zapauzowania filmu. To na razie tyle rażących niedogodności ;) a używam jej może 2 tygodnie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~Ponti 2013-11-08 (11:01) 2 lata 10 miesięcy 16 dni 16 godzin i 56 minut temu

Najlepszą, najbezpieczniejszą, najszybszą, a zarazem najlżejszą przeglądarką o której mało wiemy jest SlimBoat!. Nie będę o niej tutaj się rozpisywał - sprawdźcie sobie sami. Dziękuję , Dowidzenia.

odpowiedz

7
0
~marcel4848 2013-04-22 (19:17) 3 lata 5 miesięcy 2 dni 8 godzin i 40 minut temu

To nie jest reklama! To naprawde obiektywny artykul o bardzo dobrej przegladarce, przede wszystkim stabilnej i szybkiej. Nie jestem zwolennikiem chinskiego towaru ale ta przegladarke wszystkim polecam. Uzywam 3 lata.

odpowiedz

0
6
~lolo 2013-04-17 (07:46) 3 lata 5 miesięcy 7 dni 20 godzin i 11 minut temu

jak szybko zainstalowałem, tak i odinstalowałem.

odpowiedz

0
6
~inka 2013-04-17 (07:45) 3 lata 5 miesięcy 7 dni 20 godzin i 12 minut temu

Dziadostwo !

odpowiedz

0
0
~Mate\1usz Tom\1czak Wara Sprzęgło 2013-04-09 (14:51) 3 lata 5 miesięcy 15 dni 13 godzin i 6 minut temu

Maxtiohn to najlepsza mobilna przeglądarka !!! Uruchamiam ją sprzęgłem technicznym moją warą.

odpowiedz

Programy do pobrania: