Facebook wprowadza SMS-y w komunikatorze Messenger

 
Źródło: CHIP | 2016-02-12 (14:44) | 1 opinia
drukuj a a a

(fot. Facebook / David Marcus)

Messenger już od dawna jest czymś więcej, niż komunikatorem internetowym. Obsługuje przelewy, płatności, zamawianie Ubera a nawet ma wkrótce działać jako cyfrowy asystent. Teraz szykowane są kolejne nowości.

Facebook testuje dwie nowe funkcjonalności dla swojego komunikatora Messenger. Pierwszą jest obsługa wielu kont użytkownika, druga to integracja z operatorską usługą krótkich wiadomości tekstowych. Facebook chce, by wszystkie wiadomości tekstowe, a także wysyłane i odbierane SMS były dostępne w jednym, wygodnym miejscu.

SMS-y już kiedyś zagościły do Messengera, ale ich obsługę usunięto z uwagi na niskie zainteresowanie ze strony użytkowników. Dziś jednak Microsoft integruje Skype'a z SMS-ami na Windows, Apple swój komunikator na iOS i tak samo działa Google. Facebook wraca do tego pomysłu, chcąc zatrzymać ewentualny odpływ użytkowników do konkurencyjnych usług.

Czy podoba się wam taki pomysł? Czy chcielibyście, aby w jednym okien rozmowy wyświetlały się zarówno wiadomości pisane na komunikatorze, jak i SMSy? Napiszcie swoją opinię w komentarzu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Porównanie rozmiarów Galaxy S7 z innymi smartfonami


Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 2 50%
nie 2 50%

Opinie (1)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
2
~opel 2016-02-12 (15:44) 7 miesięcy 18 dni 1 godzinę i 25 minut temu

I będzie wszystko czytał i monitorował?

odpowiedz

Galerie

Programy do pobrania: