Facebook, Google, Snapchat i Whatsapp wprowadzą więcej szyfrowanych usług

 
Źródło: CHIP | 2016-03-16 (11:00) | 3 opinie
drukuj a a a

(fot. SXC.hu)

Walka pomiędzy Apple i FBI, stawką której jest odszyfrowanie iPhone'a należącego do terrorysty odbija się głośniejszym echem, niż myśleliśmy jeszcze tydzień temu. Google, Facebook, Whatsapp i Snapchat zapowiadają, że kolejne wersje ich usług umożliwią użytkownikom szyfrowanie danych.

Tak przynajmniej twierdzą źródła gazety "The Guardian", według których w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się szyfrowanych połączeń w Facebook Messenger, czy szyfrowanej poczty głosowej w usłudze WhatsApp.

Podobne rozwiązanie planują wprowadzić również inne firmy - "The Guardian" nie uściślił które konkretnie usługi lub aplikacje Google'a i Snapchata zaczną oferować opcję szyfrowania danych. Czyżby szykowały się zmiany w Gmailu? Czekamy na dalsze informacje.


słk


Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Brixo - klocki XXI wieku

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 5 100%
nie 0 0%

Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~Gość Darek 2016-03-17 (13:11) 6 miesięcy 14 dni 11 godzin i 6 minut temu

A po co to całe szyfrowanie skoro wystarczy mieć na pokładzie W10 i nie tylko MS ma zgodnie z regulaminem WSZYSTKIE twoje dane ale również idą one do NSA. Tak więc nic się nie wymknie odpowiednim służbą. Co innego jak się ma coś starszego lub jakiegoś linuxa.

odpowiedz

5
0
~han solo 2016-03-16 (20:47) 6 miesięcy 15 dni 3 godziny i 30 minut temu

Idealny artykuł na pierwszego kwietnia.(prima aprilis).Kto dzisiaj uwierzy w takie brednie.Medialnie ogłasza się ,że taki czy taki system jest zabezpieczony .Oczywiście ,że jest przed panią Jolą z warzywniaka ,ale nie przed służbami w USA.Tylne furtki w systemach i oprogramowaniu są obowiązkowe .Rozdmuchana sprawa z jabłkiem to moim zdaniem przygotowany słoik miodu.Jeśli FBI nie ma dostępu do "furtki" to ma ją inna służba.Patriot act działa doskonale.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Galerie

Programy do pobrania: