Będziesz mógł transmitować na żywo na Facebooku

 
Źródło: CHIP | 2016-01-30 (11:08) | 0 opinii
drukuj a a a

(fot. Materiały prasowe)

Testowana od grudnia funkcja transmisji wideo została udostępniona wszystkim osobom w USA, które używają aplikacji Facebooka na urządzeniach z systemem iOS. W ciągu najbliższych tygodni trafi do użytkowników korzystających z Facebooka na iOS na całym świecie. Trwają też prace nad wprowadzeniem transmisji wideo na telefony z systemem Android.

Aby rozpocząć transmisję, należy dotknąć ikony oznaczającej wideo na żywo w polu aktualizacji statusu. Wcześniej możliwe jest jeszcze dodanie krótkiego opisu oraz wybranie grona odbiorców. W trakcie transmisji zostanie wyświetlona liczba widzów, informacja o oglądających wideo, a także pojawiające się w czasie rzeczywistym komentarze. Po zakończeniu transmisji zostanie ona zachowana na osi czasu tak jak normalny plik wideo - użytkownik będzie ją mógł skasować lub zachować, po to by więcej znajomych mogło ją obejrzeć w przyszłości.

Transmisje na żywo znajomych oraz obserwowanych osób publicznych będą się pojawiać bezpośrednio w strumieniu aktualności. Możliwe będzie zasubskrybowanie nadawcy, tak by w przyszłości otrzymywać informacje o jego kolejnych transmisjach.

Funkcja transmisji wideo na żywo była już wcześniej dostępna dla osób publicznych oraz zweryfikowanych stron.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Duża moc obliczeniowa w obudowie wielkości notesu

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Programy do pobrania: