Apple też pracuje nad VR, ale to wielka tajemnica

 
Źródło: CHIP | 2016-01-30 (16:32) | 2 opinie
drukuj a a a

(fot. chip.pl)

Czy poufne źródła redakcji Financial Times i tym razem okażą się wiarygodne, a sama wiadomość prawdziwa? Wydaje nam się, że tak - to o czym piszemy poniżej jest tak bardzo w stylu Apple, że ciężko byłoby w to nie wierzyć.

Według informacji do których dotarła redakcja Financial Times, Apple nie chwaląc się za bardzo nikomu, złożyło zespół bardzo utalentowanych ludzi, którzy obecnie zajmują się (podobno) tworzeniem technologii z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości dla firmy Apple.

Nie tak dawno temu firma zgłosiła kilka "podejrzanych" wniosków patentowych, które jasno sugerowały, że Apple nie ignoruje do końca nowych zabawek spod znaku AR i VR. Jednak do tej pory koncern z Cupertino twierdził, że samo zgłaszanie wniosków patentowych jeszcze nic nie znaczy. Poszlak jest jednak więcej - Apple nabyło niedawno startup Flyby, który wcześniej współpracował dość blisko z firmą Google. Zajmował się on tworzeniem technologii pozycjonującej dla środowisk 3D, która powstała z myślą o Projekcie Tango. Apple zatrudniło też Douga Bowmana, jednego z największych ekspertów na świecie, jeśli chodzi o rozszerzoną rzeczywistość. Nie zapominajmy również, że firma odpowiedzialna w dużej mierze za stworzenie Microsoft Kinect - PrimeSense - również została wchłonięta przez Apple.

Coś z pewnością jest na rzeczy. Wygląda na to, że Apple może mieć jakiś sprytny plan na połączenie rozszerzonej rzeczywistości z tą wirtualną. Gigant z Cupertino potrafił w przeszłości zmodyfikować istniejące już rozwiązania w taki sposób, że stawały się... modne. Może to samo zrobi z VR i AR?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Duża moc obliczeniowa w obudowie wielkości notesu

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 1 100%
nie 0 0%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~as 2016-02-02 (07:28) 7 miesięcy 27 dni 11 godzin i 29 minut temu

Apple to syf !

odpowiedz

1
0
~HAHAHA 2016-02-01 (18:10) 7 miesięcy 28 dni i 47 minut temu

To już nie jest tajemnica bo napisaliście o tym.

odpowiedz

Galerie

Programy do pobrania: