Szybki i darmowy internet zamiast budki telefonicznej - czemu nie?

 
Źródło: PAP | 2016-01-05 (10:55) | 3 opinie
drukuj a a a

(fot. Fotolia / six13)

Jeszcze w tym miesiącu w Nowym Jorku płatne telefony publiczne będą zastępowane hot spotami z bezprzewodowym internetem. Władze miasta zakładają, że do lipca br. powstanie 500 punktów dostępu, a docelowo zastąpionych powinno być 7,5 tys. budek telefonicznych.

Amerykańskie media podkreślają, że hot spoty będą miały formę prawie trzymetrowych kiosków z ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami, na których będą pokazywane reklamy. Każdy z nich będzie mieć wbudowany tablet z systemem operacyjnym Android, umożliwiającym prowadzenie darmowych rozmów telefonicznych i przeglądanie internetu.

Dostęp do internetu będzie zapewniany przez firmę CityBridge - spółkę joint venture, w skład której wchodzą dwa podmioty: znany producent układów scalonych (procesorów) Qualcomm i firma sieciowa CIVIQ Smartscapes and Intersection, która ma wsparcie Google'a. CityBridge szacuje, że projekt pochłonie ponad 200 mln dolarów.

Dziennik Wall Street Journal zwraca uwagę, że w przeszłości wiele miast próbowało stworzyć darmowe punkty dostępu do internetu, jednak oferowane prędkości połączenia z siecią były z reguły za niskie, aby wzbudzić zainteresowanie odbiorców.

CityBridge zapewnia, że będzie oferować dostęp do internetu o prędkości 1 tys. megabitów na sekundę. Do tego użytkownicy nie będą zmuszeni do oglądania reklam na swoich urządzeniach mobilnych, którymi łączyć się będą z siecią. Po pierwszej rejestracji będą nawiązywać połączenie z hot spotami za każdym razem, kiedy znajdą się w ich zasięgu.

Zdaniem WSJ zapewnienie szybkiego i darmowego internetu w Nowym Jorku wpłynie na obniżenie cen transferu danych oferowanych przez dostawców usług telekomunikacyjnych.

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 5 100%
nie 0 0%

Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~max 2016-01-31 (17:52) 7 miesięcy 25 dni 10 godzin i 2 minuty temu

W Polsce nie trzeba szukać budek czy wifi żeby mieć darmowy internet. ja teraz jadę na bdi z aero2 i oszczędzam kilkadziesiąt zł miesięcznie na necie. kasa przyda się na wakacje :)

odpowiedz

2
4
~XaX 2016-01-05 (14:01) 8 miesięcy 20 dni 13 godzin i 53 minuty temu

Kolejny krok do śledzenia ludzi ... Takie rozmowy będą banalnie łatwe do przechwycenia.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Programy do pobrania: