Szef Facebooka nie boi się przestróg i chce stworzyć własną sztuczną inteligencję

 
Źródło: PAP | 2016-01-04 (13:54) | 2 opinie
drukuj a a a

(fot. deneyterrio / flickr.com / CC)

Eksperci ostrzegają przed zagrożeniami płynącymi z rozwoju sztucznej inteligencji (AI), jednak założyciel Facebooka Mark Zuckerberg uważa, że nie jest ona groźna dla człowieka. Zapowiedział, że do końca roku zbuduje asystenta domowego korzystającego z AI.

We wpisie opublikowanym na swoim profilu facebookowym Zuckerberg zapowiedział zbudowanie inteligentnego urządzenia, które będzie kontrolować podstawowe funkcje jego domu. Tym samym odciął się od obaw innych przedstawicieli branży informatycznej, którzy przestrzegali przed zagrożeniami dla ludzkości wynikającymi z rozwoju technologii sztucznej inteligencji. Takie tezy wygłaszał wcześniej m.in. szef Tesli Elon Musk. Dziennik "Financial Times" przypomina 4 stycznia, że Facebook założył trzy laboratoria, które zajmują się rozwojem AI. Centra badawcze zbudowali w Dolinie Krzemowej, Nowym Jorku i Paryżu. Zatrudniono w nich wielu fachowców w tym profesora Yanna LeCuna, który uchodzi za jednego z pionierów rozwoju tzw. głębokiego uczenia się (ang. deep learning). Technologia ta próbuje naśladować funkcjonowanie warstw neutronów w ludzkim mózgu.

Zuckerberg zapowiedział, że jego prace będą koncentrować się na stworzeniu urządzenia "prostego AI", które będzie wyposażone w dostępne już technologie. Dzięki temu maszyna ma rozpoznawać głos właściciela i "kontrolować wszystko w naszym domu - muzykę, oświetlenie, temperaturę itp.". Planuje także sięgnąć po technologię wykrywania i identyfikacji twarzy, dzięki czemu urządzenie będzie rozpoznawać kto jest w pokoju i dostosowywać panujące w nim warunki do preferencji tej osoby.

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 2 33.33%
nie 4 66.67%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
3
~Dornik 2016-01-04 (22:34) 8 miesięcy 26 dni 3 godziny i 13 minut temu

Przecież to głupek i niemyśli racjonalnie mysli że pozjadałał wszystkie rozumy i jest najmądrzejszy,gdyby miał choć trochę oleju w głowie bałby się tego czego się podejmuje i chce się podjąć bo zdawałby sobie z tego potencjalnego zagrożenia sprawę że to nietakie hop siup i niesą to przelewki ani żarty ani bajki ani wymysły fantastów tylko realne zagrożenie tak bliskie bardzo bliskie i realne aż tak że prawie można już to doświadczyć zobaczyć na własne oczy i dotknąć jak wtym kierunku firmy juz robią głupi wyścig a tu jest czego się bać i za rogiem a nawet pod nosem rzeczy bedą się dziać prosto z terminatora a zapanować nadtym juz nikt niebędzie umiał ani powstrzymać i będą się głowić wielce potem mądre niby głowy i nic niewymyślą i temu rady niedadzą a ten głupoł ma uzytkowników swojego portalu za głupków bo sam to mówił i się wypowiadał choć sam jest głupkiem więc o myślenie go w takich sprawach i że będzie myślał i się zastanawiał czy zastanowi nadtym aby to zachamować aby niezwiększać nierozwijać rozwoju sztucznej inteligencji do większego poziomu i powstrzymać się od tego głupiej pokusy bo może ludzkośći wyrządzić więcej szkody jak pożytku niema co posądzać ani przypuszczać czy wogóle myśli bo tacy niemyślą i daleko im do myślenia rozumowania inteligetnego itd

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Galerie

Programy do pobrania: