Klocki, które łączą zabawę ze światem wirtualnym - Lego Nexo Knights

 
Źródło: WP | 2016-01-21 (11:09) | 0 opinii
drukuj a a a

(fot. Materiały prasowe)

W styczniu 2016 Lego wprowadziło na rynek nową serię Nexo Knights, oferującą odmienną od dotychczasowej koncepcję zabawy - połączenie realnego świata klocków z wirtualną rzeczywistością. Kolekcję oparto na trzech filarach: klasycznych zestawach klocków, futurystycznej, przygodowej historii o rycerzach oraz aplikacji Merlox 2.0. Trzy komponenty spajają elementy klocków (tarcze Nexo), które po zeskanowaniu aktywują „niezwykłe moce”. Dzięki nim dzieci zdobywać będą nowe zdolności, funkcje i broń, by w ten sposób pomóc bohaterom serii w misji ratowania królestwa. Tarcze będzie można znaleźć nie tylko w zestawach Lego, ale także w internecie, prasie, telewizji oraz w sklepach.

Lego Nexo Knights to przygody pięciu dzielnych rycerzy przyszłości, którzy właśnie ukończyli Akademię Rycerską. Choć w zawodzie rycerza stawiają pierwsze kroki, mają do spełnienia niezwykle ważną misję. Ich zadaniem jest obronić królestwo Knighton przed złym błaznem królewskim Jestro i hordą jego potworów. Rycerzom przyszłości pomaga Merlok 2.0, wirtualny czarnoksiężnik, który przez przypadek zmienił się w program komputerowy. Kluczem do zwycięstwa są tarcze, które po zeskanowaniu w świecie realnym, pozwolą zyskać dzieciom specjalne moce, funkcje i bronie w wirtualnej rzeczywistości. Ponad 170 różnych tarcz będzie można znaleźć w zestawach klocków, filmikach video, serialu telewizyjnym o rycerzach spotach reklamowych, a także w social mediach, prasie dziecięcej i sklepach z zabawkami.

Już od stycznia 2016 roku dzieci mogą bawić się 14 zestawami. W drugiej połowie roku na rynek trafi kolejne 14 zestawów z kolekcji. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w App Store, Samsung App Store, Amazon App Store i na Google Play. 10-odcinkowy serial telewizyjny Lego Nexo Knights pojawi się na antenie kanału Cartoon Network w styczniu 2016.

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Galerie

Programy do pobrania: