Telewizory 3D to już historia

 
Źródło: CHIP | 2016-02-14 (10:49) | 3 opinie
drukuj a a a

(fot. Materiały prasowe)

Zaledwie kilka lat temu producenci sprzętu RTV przekonywali nas do tego, że telewizory 3D to prawdziwa rewolucja, która zmieni sposób, w jaki oglądamy treści wideo. Okazuje się jednak, że technologia ta nie zdobyła zbyt wielkiej popularności i prawdopodobnie już wkrótce zniknie z rynku.

Jak donosi koreański portal ET News, firma Samsung nie złożyła nowego zamówienia na okulary 3D, dołączane do telewizorów 3D koreańskiego producenta. Brak zamówienia oznacza, że Samsung rezygnuje z technologii 3D w swoich najnowszych modelach telewizorów.

Podobną strategię przyjęła firma LG, która co prawda nie zrezygnowała jeszcze w pełni z funkcji 3D w swoich modelach telewizorów, ale ograniczyła ją tylko do swoich modeli premium. Procentowo wygląda to następująco: jeszcze w zeszłym roku 40% modeli telewizorów LG posiadało funkcję obrazu 3D, w tym roku funkcja obrazu 3D będzie dostępna tylko dla 20% nowych modeli. Niektórzy eksperci twierdzą, że LG nie zrezygnowało w pełni z obrazu 3D tylko dlatego, że wykorzystywana przez nich metoda FPR (Film Pattern Retarder) jest o wiele tańsza w produkcji, od rozwiązań z których korzysta Samsung.

Wiele sieci telewizyjnych (w tym BBC i telewizja Sky) rezygnuje też z dedykowanych kanałów 3D ze względu na niskie zainteresowanie ze strony widzów oraz małą ilość dostępnych materiałów, nadających się do emisji.

Wygląda na to, że ostatnim bastionem obrazu 3D pozostaną sale kinowe. Przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 2 100%
nie 0 0%

Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Aleks 2016-03-30 (19:57) 6 miesięcy 5 godzin i 49 minut temu

Dobrze, że ambilight zostaje, fajnie wraz z nim gra się na konsoli.

odpowiedz

4
1
~ambra 2016-02-14 (16:26) 7 miesięcy 16 dni 9 godzin i 20 minut temu

Pół roku temu nawoływania jakie to 3D super,och i ach,kupujcie,to przyszłość,a dzisiaj,że to koniec. Gdyby człowiek nie miał własnego rozumu i przejmowałby się waszymi artykułami,to co pół roku 80% domowego sprzętu do wymiany.Przecież od samego początku było wiadomo,że to niewypał. Bo jaki efekt oglądania na 40 czy 50 calowym tv?? Żaden. No,ale sąsiad ma,psiapsiółki mąż kupił,to ja nie mogę być gorsza(y). Tak to się nakręca,jak bezmyślne barany kupujemy,bo "on","oni" ma(ją).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Galerie

Programy do pobrania: