Lokalizatory BLOW pomogą monitorować samochody

 
Źródło: wp.pl | 2010-10-28 (13:12) | 2 opinie
drukuj a a a

BLOW wprowadził na polski rynek lokalizator BLOW CCTR-700 - urządzenie do lokalizacji pojazdów. Niewielkie i odporne na warunki atmosferyczne urządzenie wyposażone w odbiornik GPS i moduł komunikacji GSM pozwala w każdej chwili określić pozycję pojazdu. Umożliwia również powiadomienie wyznaczonych numerów telefonicznych o wykryciu ruchu, przekroczeniu wyznaczonej strefy lub maksymalnej wyznaczonej prędkości. Funkcje te doskonale nadają się do wykorzystania w formie alarmów o potencjalnej kradzieży.

Urządzenia mogą być wykorzystywane w firmach transportowych lub świadczących usługi przewozowe, do ochrony pojazdów przed kradzieżą, jak również do śledzenia poruszających się obiektów. Cztery mocne magnesy umożliwiają przymocowanie lokalizatora do dowolnej powierzchni metalowej, a szczelna obudowa umożliwia działanie w warunkach od -20 do +55 stopni Celsjusza i wilgotności powietrza do 95 proc.

(fot. Blow)

Lokalizator może przesyłać dane o swojej pozycji za pomocą SMS-ów na zdefiniowane wcześniej numery telefonów lub dowolny telefon, po wysłaniu z niego wiadomości tekstowej z poprawnym hasłem. Pozycja może być podana jednorazowo lub periodycznie w wyznaczonych interwałach czasowych. Możliwe jest przesłanie historii podróży. Lokalizator może też wysłać przez SMS link do specjalnej strony, na której pozycja pojazdu będzie pokazana na cyfrowej mapie. Urządzenie zawiera wbudowany przycisk SOS umożliwiający wysłanie pozycji z informacją o wystąpieniu sytuacji awaryjnej na trzy zdefiniowane uprzednio numery telefonów. Urządzenie może wysyłać komunikaty w formie wiadomości tekstowych lub dane za pomocą GPRS.

W ofercie BLOW dostępne są również lokalizatory personalne umożliwiające dodatkowo zdalny odsłuch dźwięków z otoczenia i połączenie głosowe lokalizatora z wybranymi numerami telefonicznymi, które doskonale nadają się do lokalizacji osób z problemami z pamięcią, dzieci lub zwierząt.

Lokalizator BLOW CCTR-700 dostępny jest na rynku polskim od listopada w cenie 499zł. Urządzenie objęte jest 2 letnią gwarancją.

Polub WP Tech na Facebooku

Tagi:
oceń
tak 11 64.71%
nie 6 35.29%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Wizmo 2014-02-17 (20:07) 1 rok 9 miesięcy 9 dni 7 godzin i 34 minuty temu

Używanie systemu monitoringu floty jest w pełni legalne, wymogiem jest wcześniejsze poinformowanie pracowników o tym, że jest on zainstalowany, przy czym nie mówimy o podsłuchiwaniu a o namierzaniu. Ja od lat korzystam z technologii SATIS GPS, która bardzo ułatwia mi proces ustalania tras dostaw i przynosi duże oszczędności przez mniejsze zużycie paliwa, a kontrola pracowników jest dla mnie na ostatnim miejscu choć oczywiście nie podobają mi się nadużycia i taki środek prewencyjny uważam za uzasadniony.

odpowiedz

1
0
~Mariusz 2010-10-31 (22:28) 5 lat 26 dni 5 godzin i 13 minut temu

lokalizator
Ale przecież podsłuchiwanie jest prawnie nielegalne... Nie można bezprawnie podsłuchiwać pracowników, nawet jeśli zainstaluje się w samochodach służbowych takie urządzenia...

odpowiedz

Galerie

PLAY

Programy do pobrania: