FriendlyMusic - biblioteka utworów muzycznych dla YouTube

 
Źródło: wp.pl | 2010-06-24 (15:41) | 2 opinie
drukuj a a a

(fot. YouTube.com)
Rumblefish Inc. stworzył specjalny program FriendlyMusic (www.FriendlyMusic.com) dla użytkowników platformy YouTube, dzięki któremu od 29 czerwca zyskają oni możliwość zakupu wieczystej licencji do utworów muzycznych, z możliwością pełnej edycji i wykorzystania licencjonowanych motywów w swoich materiałach wideo.

Społeczność YouTube korzystająca z programu FriendlyMusic będzie miała dostęp do pokaźnego katalogu utworów Rumblefish, mających uregulowane prawa autorskie. Muzykę można wykorzystać do stworzenia wysokiej jakości, profesjonalnej ścieżki dźwiękowej w filmach wideo przeznaczonych dla platformy YouTube.

Użytkownicy umieszczający na platformie YouTube klipy opatrzone ścieżką dźwiękową, której nie stworzyli samodzielnie, muszą liczyć się z możliwością usunięcia lub zablokowania filmu na wniosek posiadacza praw autorskich. Program FriendlyMusic pozwala uniknąć takich sytuacji. Od 2005 roku YouTube wypracowuje rozwiązania pozwalające użytkownikom na wzbogacanie klipów o ścieżki dźwiękowe, jednocześnie respektując prawa autorskie i pomagając generować przychody ich właścicielom - między innymi współpracując z czterema największymi wytwórniami płytowymi na świecie. FriendlyMusic pozwala też użytkownikom YouTube na zakup licencji gwarantującej wieczyste wykorzystanie muzyki w klipie. To nowy rozdział we współpracy z firmami muzycznymi i właścicielami praw autorskich do stworzonej przez siebie muzyki – po raz pierwszy w historii użytkownicy platformy YouTube otrzymali bezpośrednią licencję na wykorzystanie utworów w ścieżkach dźwiękowych swoich produkcji.

Jak działa FriendlyMusic?

Twórcy amatorskich filmów wideo mogą przeszukiwać i przeglądać katalog FriendlyMusic z tysiącami utworów muzycznych artystów i wytwórni z całego świata. Następnie, każdy użytkownik może zakupić i pobrać wybraną melodię, którą chce wykorzystać w swojej ścieżce dźwiękowej i dodać ją do filmu przy pomocy dowolnej aplikacji do edycji wideo. Koszt utworu to 1,99 USD za wykorzystanie w jednym filmie wideo. Ostatnim krokiem jest otrzymanie oficjalnej licencji na wykorzystanie zakupionego utworu. Tym samym użytkownik zamieszczający swój film na YouTube dostaje gwarancję, że jego wideo nie zostanie zablokowane lub wyciszone ze względu na brak praw autorskich.

Polub WP Tech na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~tampon 2010-06-25 (18:49) 6 lat 3 miesiące 1 dzień 14 godzin i 7 minut temu

reklama podpasek !!!pomocy
j.w.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Programy do pobrania: